0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Petrasek Milan

PM
Profese: penzista

Neschopnost uhájit liberální demokracii je daná morální desintegrací občanské většiny. Schopnost znovunabytí a osvojení předpokladů liberální demokracie takřka sisyfovským projektem.

se stala morální desintegrace občana orientační veličinou/klíčem k úspěchu v nadcházejících volbách.

Stojíme tak před upřesněním trvale lechtivé otázky: Do jaké míry a jak dalece pokročil proces rozpoznávání a akceptace předpokladů liberálně demokratického režimu.

......ponejprv je „celá příroda zahrnuta do dějinného osudu člověka“, poprvé byla stržena „ochranná hranice mezi přírodními silami a lidským světem“. Dnešek tomu říká antropocén a myslí se tím věk, ve kterém příroda a civilizace navzájem prolínají natolik hluboko, že už nikdo nemůže říci, zda jsou „přírodní katastrofy“ přírodní nebo způsobené člověkem. „Příroda se pro nás stala hrozivější“ a svět „smrtelnějším“ než kdykoli předtím...........lze zdejší provinční ticho prohlásit za projev němého údivu.

veřejnoprávní media nezastupují, ale brizantním způsobem zveřejňují vyhraněnou a dobře formulovanou argumentaci zástupců celého politického spektra. To je ale neuskutečnitelné v prostředí, kde se po čtvrtstoletí odehrává předvolební rošáda suverénně dominujícího pravicového spektra (stala se takřka folkloristickým rituálem) a kde většina občanů průběžně odmítá vnímat demokratický režim jako střet levicové a pravicové politické filozofie..........a to již víc než 30let.

Nacházíme se v epoše, která zničila dělící čáru mezi přírodou a civilizací. Ponejprv je „celá příroda zahrnuta do dějinného osudu člověka“, poprvé byla stržena „ochranná hranice mezi přírodními silami a lidským světem“. Dnešek tomu říká antropocén a myslí se tím věk, ve kterém příroda a civilizace navzájem prolínají natolik hluboko, že už nikdo nemůže říci, zda jsou „přírodní katastrofy“ přírodní nebo způsobené člověkem. „Příroda se pro nás stala hrozivější“ a svět „smrtelnějším“ než kdykoli předtím. V oblasti ničení to civilizace dotáhla k pravému mistrovství. Proč se neděje se nic.....bych se pozeptal.