Profil čtenáře:
Jan Adamec

JA
Profese: student FHS
Bělohradský se staví na stranu historické skutečnosti - tedy nějakého toho jací historicky jsme, přičemž není náhodné, že se právě takhle odkrýváme. Je to nelibé, ale konečně není prvním krokem nápravy a vůbec sebetvorby, uvědomit si že je něco třeba napravit. kníže je v jeho podání sladký fetiš, který zakrývá skutečnost a to se ukazuje právě v sudetské otázce. Nebyla přeci jeho reakce pokusem celou věc zakrýt - přeměna tvrzení o porušení lidských práv na vyhaslost zákona? jinými slovy kníže je hezký, ale jeho krása vychází především z toho, že nic nedělá - nic nemění. Kníže tedy celou věc s démony prostě pouze zasouvá, dokud se nevyřší nějak spontáně sama. což je obecný nedostatek klamu - neřeší skutečný problém, Bělohradský je tedy na straně změny toho kým jsme. a v tomto případě právě z hlediska démonů, se pak kníže jeví jako horší.
Symboly mají jistě vetší váhu než se může zdát a proto se mi vůbec nelíbí představa opět radikálně konzervativního prezidenta, kterého si ještě ke všemu zvolíme sami - jako student, co považuje školné na veřejných VŠ za okatou exkluzi a dluhové zotročování "středních vrstev" - nemohu nevolit Zemana. Právě symbolická podpora prezidenta studentům je to co potřebujeme - kdo ví, zdali se školné po zavedení zruší, kdo ví co se stane do sněmovních voleb.
projev je součástí prezidentské kampaně
tady je odkaz na projev o romské otázce
thttp://www.youtube.com/watch?v=_cZHCPNQBzM&feature=related
vskutku v článku chybí důkaz o fundamentalitě Franzových názorů, je možné že něco říkal, ale teď je někým jiným. to by pak pan Fischer byl komunistou, ale podle jeho současného chování víme, že není.

z projevu franze o romské otázce však vysvítá, že by se měli snažit romové - oni si mají vytvořit elity, pozitivní diskriminace je zamítnuta, a nepadne ani jediné slovo diskriminaci, mluví o většinové společnsoti - což používají právě konzervativci, majíce pocit, že nějaké to češství je jednoduše určitelné a samozřejmé. ptá-li se v závěru proč nejsou romští muzikantiv ve filharmonii - staví otázku jako pobídku snaze. že je to jejich chyba, je to vůli a oni jí mají zatím málo.

takže ano, franz je konzervativní kryptorasista.