Covid-19
Hospitalizace:
6 963
(+123)
Úmrtí celkem:
33 576
Denní úmrtí:
110
průměr za 5 dni
Pozitivní testy:
16 973
průměr za 7 dni
Počet očkovaných:
6 690 412
(+8 505)
Proočkovanost:
63%
+

Profil čtenáře:
Jakub Mlynář

JM
Profese: vědecký pracovník
Neměl jsem na mysli české nacionalisty v řadách neonacistů, ale účastníky akcí neonacisty organizovaných, z řad obyčejných (tzv. "slušných") lidí, politicky spíše pasivních a neorganizovaných. Jejich masovou účast považuji za alarmující. Nejsem žádný Zemanův nekritický obdivovatel ani velký příznivec, ale od doby Zemanova inauguračního projevu, který závěrem citujete, se situace výrazně proměnila a vyostřila. Možná, že začátkem března to byla z jeho strany populistická hra na českou nacionalistickou strunu (podobně jako ve volební kampani), dnes je to spíše třeba chápat jako vyjádření k aktuálním událostem, které si podle mého soudu banalizaci nezaslouží.
Pane Ungere, opravdu máte pocit, že se v průvodech a na demonstracích neonacistů nevyskytují "česky nacionalisticky ladění voliči"? A že těmto lidem Zemanova kritika anticiganismu konvenuje? Vždyť rétorika i symbolika na těchto akcích je vysloveně v duchu (pravdaže velmi primitivního) českého nacionalismu.
Nemohl jsem si při čtení nevzpomenout na hezkou, letos přesně 80 let starou úvahu filosofa Bertranda Russella "Chvála zahálky", v angličtině např. zde: http://www.zpub.com/notes/idle.html