Profil čtenáře:
Andrea Cerqueirová

AC
Profese:
Pane Boháči, díky za konstruktivní příspěvek. Myslím, že o propagandu se snaží všechny mocnosti, tedy určitě bych nevyčleňovala Rusko a netvářia se, že jiné země se o propagandu, vylepšování obrazu o sobě samých, nesnaží. Postavit to proto tak, jak staví Evropské hodnoty, je pro mě nepřijatelné a považuji to za hon na čarodějnice. Myslím, že člověk si umí určit, které médium mu vyhovuje, nebo ne, nepotřebuje k tomu nějaký seznam, co je špatné a co správné. Stejně tak odmítám ten útvar na ministerstvu "pro pravdu", je to cesta do pekel :-(
Vlastenecké noviny nečtu, takže o podobném textu slyším prvně, co se týče uprchlíků, mám názor naprosto jasný - jsem pro solidaritu s nimi, což dávám najevo texti i aktivitami, takže vůbec není nutné mi cokoli jiného podsouvat. Myslím, že kdo chce pochopit podstatu textu, pochopí, kdo ji nechce pochopit, bude se zase točit na tom, co kdo kde napsal, pokoušet se skandalizovat atd. Právě proti tomu, aby lidi byli skandalizováni, jsem text psala. Takže pokud chcete diskutovat, prosím, bez skandalizace kohokoli. Od J. Bašty jsem v poslední době četla text o Ukrajině, jiné ne.
Pane Kubičko, jednalo se v tomto případě o První zprávy, kde pan Bašta občas publikuje. Nemusíte s názory na tom webu souhlasit, ale logicky je mu nepříjemné, když ten web je nazýván jako nástroj ruské propagandy, protože tím dochází ke skandalizoaci autorů, lidem je podsouváno, že je to ruská propaganda. Přitom pan Bašta tam píše vlastní názory a není v zajetí žádné propagandy... Proti takovému nálepkování je nutné se ohradit. Pane Kolaříku, rozhodně nebudu příspívat k rusofobii tím, že budu vše označovat za ruskou propagandu. Opakuji, že o propagandu se jistě snaží všechny mocnosti, ale v textu jde o úplně něco jiného. O to, že zde dochází ke skandalizaci lidí kvůli jinému názoru. Hezký den všem.
Dobrý den, o Aeronet nejde. O propagandu se jistě snaží všechny velmoci, o tom můj komentář není. Je o tom, že jsou skandalizováni lidé (prostřednictvím nosičů), kteří mají jiný názor nebo upozorní na to, co se stalo kupříkladu v Oděsse. Odmítám jakékoli seznamy, které mají někoho skandalizovat. Jak seznamy na White Media, tak seznamy "ruských agentů".
Pane Kubičko, opravdu jsem psala o vystoupení dalajlamy na Hradčanském náměstí a reakcích na toto vystoupení, tedy to, že jsem si pak v mnoha médiích přečetla jako hlavní zprávu ze shromáždění, že Správa Pražského hradu nepovolila postavit pódium na náměstí. O žádných mezinárodních souvislostech jsem nepsala a vůbec to ambicí mého textu nebylo (nejsem odborník na všechno a píšu jen o tom, k čemu myslím, že mám co říci). Přišlo mi prostě škoda, že z toho shromáždění byla jako hlavní zpráva ta o pódiu (když tuto záležitost organizátoři hravě vyřešili tím, že pódium postavili do prostor Národní galerie). Hlavní podle mě bylo to, co dalajlama říkal a že jeho řeč podle mě má potenciál spojovat a je škoda, že rozděluje. Tomu jsem se v komentáři věnovala, to jsem chtěla říci. O vypichování rozporů v souvislosti s návštěvou dalajlamy byly popsány stohy papírů, zcela záměrně jsem chtěla zmínit to, co může spojovat, a že je škoda, že někteří hledali jen rozpory. V textu jsem záměrně nestála na žádné straně, ale pokusila se sepsat, co může dvě - uměle rozhádané strany - spojit.