reklama
Trvalé příspěvky
Jednorázové - květen
0/400 000 Kč Podpořte nás na cestě k finanční stabilitě. ♥ Daruji

Profil čtenáře:
Milan Rokytka

Profese: proletář
E-mail: halofutura@centrum.cz
Brilantní text!
Kritika musí být vždy věcná... Takže?
ani není demokratická politika. Pokud většina společnosti udělá chybné rozhodnutí, může se z něj poučit... Pokud menšina, která je přesvědčena o své objektivní správnosti, vnucuje většině svou vůli, je to nedemokratické a nelegitimní. Znásilňování společnosti obvykle nekončí dobře... Konkrétně z vašeho oboru: Schodek státního rozpočtu ke konci dubna stoupl na 67,5 miliardy korun z březnových 25,2 miliardy. Příjmy rozpočtu se oproti loňsku daří zvyšovat hlavně díky tokům peněz z EU, nicméně jejich nárůst není takový, s jakým vláda počítala ve schváleném rozpočtu na celý rok, jenž má skončit schodkem 135 miliard. Politická menšina ale s parlamentní většinou tedy vnutila společnosti evidentně špatný rozpočet, pokud by bylo zavedeno participativní rozpočtování na všech úrovních veřejné sféry, tak by mohli lidé nadávat jen sami na sebe a příští rok udělat rozpočet lépe s přihlédnutím k odborným názorům. Takhle budou nadávat na Kalouska a vládu - zcela právem. Doufejme, že brzy pohár trpělivosti přeteče a po generální stávce Nečasova vláda odkráčí, tam kam patří - na smetiště dějin :-)
česká společnost například ze 70 procent nechtěla US radar a vojenskou základnu na svém území, ale politici jim ho vytrvale vnucovali a kdyby můj přítel z FCB Barack O. neřekl DOST, tak bychom ho zde měli. Nechceme zde ale ani kancelář protiraketového systému USA, politici ji však chtějí - tak jaké zrcadlo? Proč nemáme zákon o obecném referendu, když ho i politiky oktrojovaná ústava předpokládá? To není moralizování, ale nenaplněný právní institut, nepohodlný zkorumpovaným politikům...
když si tak pročítám vaše dílo ale i životopis, vidím spoustu disharmonie a jsem rád, že jsem vás osobně nikdy nepotkal a přes vaše mailové výzvy se k tomu ani nechystám... Zkuste rozumně argumentovat na připomínky k vašemu textu a zanechte osobního napadání tu lidí s jiným názorem, tu redakčního kolektivu, apod.