0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Jiří Petrášek

JP
Profese:
ad Jan Kopecký:
- slovo opatrnické je podle mého až moc diplomaticky řečeno.

Ad všem:
Obecně je to problém. Např. v Chomutově vládla CSSD s ODS již v minulém volebním období a ony praktiky dělaly obě strany, ale CSSD nebyla v médiích. Neboť se propírala paní Řápková a probíraly se kauzy spojené s ODS, ale nikde už se nenapsalo, že se na nich podílela i CSSD v čele s paní hejtmankou Vaňhovou, a to je dle mého názoru špatné.


Podle mne by se měl pan Sobotka postavit hodně jasně na stranu Dinsbiera ml. a také by se mělo stranické vedení zabývat svými DINOSAURY, kteří jsou prorostlí klientelismem. Pokud to Sociální demokraté neudělají, tak nebude (dle mého názoru) jejich obměna plnohodnotná a tudíž si i myslím, že tím ztratí v budoucnu mnoho voličů především v krajských volbách.
Otázkou je, zda vůbec sociální demokracie chce projít morální očistou anebo ne. Pokud chce nalézt novou tvář musí Hulínské a další mocichtivce odstavit od koryta. Podle mého názoru by rovněž mělo dojít k výměně Paroubkových hejtmanů - viz. paní Vaňhová, která stojí u koalice ČSSD a ODS v Chomutově, čímž prokázala, že o nějaké cíle a hlasy občanů jí jde až na posledním místě.
Tak to vypadá, že dinosaury a kmotry bude muset vymést i sociální demokracie, pokud vedení nepodrží Diensbiera ml. tak v Praze na dlouhá léta končí.

No a to nejen v Praze. Pokud si CSSD neudělá pořádek ani v regionech, tak v budoucnu zaplaká.
Tak neznám sice Vídeň, ale s Berlínem to srovnat mohu. Zatímco je Berlín alternativní město, je Praha neskutečně konzervativní. Podívejme se kolik moderní architektury bylo od revoluce postaveno? Srovnejme Berlín a Prahu, hm - Berlín se stal městem, které má nejvíce moderní architektury, zatímco v Praze byl postaven maximálně „Tančící dům“ - poněkud tristní bilance ne?

Rozdíl měst? Berlín o sobě prohlašuje, že je „chudý, ale sexy“ a je více než alternativní město. Praha se holedbá, že je devátým nejsilnějším regionem Evropy (jak prohlašovaly letáky ODS v komunálních volbách). Pražané si myslí, že nositelem bohatství jsou pravicové strany - no a kdo jim tyto myšlenky vtlouká do hlavy?

1. Jsou to pravicově vysílající média. To, že soukromé televize podporují pravicové strany by člověk ještě pochopil, bohužel se jejich vysílání v předvolebních obdobích by člověk mohl s klidem duše nazvat propagandou. Bohužel i fandění především Top 09 je patrné u veřejnoprávních médií (ČT i ČRO). Potom se člověk nemůže divit, že tato strana má takové výsledky jaké má. Srovnáme-li tedy Německá média (decentralizovaná), která se snaží být objektivní s českými médii (silně pragocentralizovaná), která o objektivnosti nemají ani ponětí.

2. Jací lidé žijí v Berlíně a Praze? Tím, že je Berlín alternativní a chudý, tak inklinuje i k alternativním možnostem - proto tam mají především zelení silnou podporu. Ti konzervativnější poté volí sociální demokracii. Praha? Zde je možná lepší srovnání s Vídní (myslím tím ve srovnání v bohatství města), kde žije velké množství intelektuálů inklinující k levici, narozdíl od pražských intelektuálních skupin, které si hrají na liberály a volí „české zelené“ anebo liberální strany. Obyvatelé Prahy si myslí, že za bohatstvím České metropole stojí „práce“ pravicových stran. Člověk si říká, copak má tolik lidí tak krátkou pamět? Miliardy vyhozené na Tunel-tunel Blanka, dále skoro miliarda za OPENcard, desítky miliónů za internet pro Prahu (nebo jak se ta akce jmenovala). Nikdo si nepokládá otázku: odkud bohatství Prahy pochází?

Suma sumárum jsou média v Praze nakloněna pravici a tudíž ovlivňují voliče k volbě pravicových stran. Ono bohatství Pražanů médiím hraje do karet. Obyvatelé metropole nepátrají po původu bohatství Prahy. Praha chudne. Turisté, kteří nyní navštěvují Prahu jsou čím dál tím chudší. Ti bohatší již Prahu viděli a nemají důvod se (narozdíl od Berlína) do metropole České republiky vracet, protože v Praze se nic nezměnilo a Praha jim nenabízí jiné využití volného času než chození po památkách. A nakonec si myslím, že jsou obyvatelé Prahy ovlivňováni klausovskou myšlenkou, že si každý za svou chudobu může sám a každý se má starat sám o sebe.
Tak a je to domluveno. V Chomutově se vytvořila staronová koalice - u korýtka zůstává koalice ČSSD a ODS podpořená především TOP 09 a Severočeši.cz - takže změny v Chomutově nejsou na pořadu dne. Je nutné přeci dokonat, aby místní mafiánská klika dostata svůj kus žvance. Ti co u koryta byli, tam rovněž dále zůstávají. Hold to vypadá, že populismus bude mít opět zelenou.
http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/chomutov-cssd-a-ods-bude-zrejme-vladnout-dal.html