Profil čtenáře:
Hana Holcnerová

HH
Profese:
E-mail: hana.holcnerova@gmail.com
když to tak po sobě čtu a sleduji komentáře, musím vám dát za pravdu.

Na svou chabou obranu uvádím, že mým záměrem nebylo zabývat se všemi vámi i mnou načatými tématy. Občas někdo napíše text, který nerozvadí všechny souvislosti, ale jen na některé upozorní.

Zřejmě jsem podcenila osobní rovinu svého vztahu k HM a článkem ve veřejném médiu. Vnímejte tedy prosím můj text jen a pouze jako článek o Haně Marvanové... Vlastně ještě lépe, osobní pohled, který by neměl být nazván komentářem :-)
myslela jsem, že vysvětluji dostatečně, jak vnímám oslovení ženy jménem Hana. Vámi uvedené zdrobněliny by mi opravdu připadaly nemístné.

Pokud kladete na roveň podobného typu zdrobnělin i podobu jména Hana-Hanka, omlouvám se, že jsem se dotkala vašeho jemného citu pro detail.

Mimochodem, neměla jste nějakou protivnou spolužačku Hanu ?!? :-)
vážím si toho, že jste čtenářkou DR.

Kritizujete užití jména Hanka, nicméně jste správně nepřečetla ani jméno autorky článku, tedy mé. Nejmenuji se Holcmanová, ale Holcnerová.

Pokud jde o familiérní pojmenování Hany Marvanové. Zkuste prosím text přečíst alespoň s malou dávkou empatie. Nepíšu o Marvanové jako o úřední osobě, píšu o ní jako o osobnosti, které mnozí říkají Hanko. Koneckonců stejně jako mně. Nemyslím, že by ji to v jejím postavení jakkoli dehonestovalo...

Chápu, že hodná holka Hanka Zagorová je reminiscence ne nejpříjemnější. Ovšem nemyslím, že kvůli podobnému označení musí všechny Hanky užívat oficiální podobu svého jména. Nikdo mi neříká : "Hano".

No, mohl znásilnit nějaké děvčátko....