Profil čtenáře:
Věra Tydlitátová

VT
Profese: vysokoškolská učitelka
tady nemá smysl s těmito lidmi debatovat, napíšu Ti o nich něco soukromě.
Opravdu nevím, zda tato debata už není úplně někde jinde, ale naposledy odpovím. Jestli myslíte maličký Izrael v moři aragských států vyhrožujících jeho smetením do moře, pak bych na tu barikádu i šla. Tedy kdybych v mém věku byla co platná.
Jestli ovšem za toho obrovského nepřítele pokládáte romanticky střeleného pana Jocha, pak je to komické. Nezapomeňte, že celá aféra Joch je nejspíš kouřová clona, která váže vaši pozornost a emoce, zatímco se připravují dost drastické personální změny, které ale nevnímáte pro samé jochovštiny. Můžeme si to povědět za pár týdnů.
O moji odvahu a nagažovanost se neobojte, kdyby to bylo nutné, bránila bych své přátele, především své přátele. A v tom mám jasno.
Tímto se omlouvám panu Slačálkovi, odstavec kritizující některé signatáře se ho netýkal. S ním jsem nechtěla být spojována pouze pro jeho radikální levicový aktivismus.
-
Co se týká pana Májíčka, nebudu se omlouvat člověku, který blahopřál teroristické organizaci Hamas k vítězství, což nikdy veřejně nepopřel, a jsem ochotná čelit i případné žalobě, kterou mně někteří z vás vyhrožují. O Protokolech sionských mudrců jsem asi před dvěla lety obsáhle korespondovali já i moji přátelé a vím, že byly ze stránek NeZákladnám staženy až po dlouhé době a po mnoha urgencích a hrozbě trestního stíhání, což tehdy proběhlo i tiskem. Takže nějaké tehdejší omluvy a výmluvy nemusejí být upřímné. Nicméně je beru jako omluvu, pokud je pan Májíček aktuálně potvrzuje. Od gratulace Hamasu se nedistancoval nikdy. Možná uznáváme jiné hodnoty, což je normální, ale pro mne je Hamás teroristická organizace a každý, kdo jí veřejně vyjádří sympatie (ať k vítězství či k čemukoliv jinému), ji de facto uznává a schvaluje. Já mám plné právo to veřejně kritizovat a nazvat to i antisemitismem, to je moje svoboda názoru a svoboda slova. Přes to vlak nepojede.
Právě tyto útoky mě utvrzují v přesvědčení, že jsem se rozhodla dobře, když jsem petici nejen nepodepsala, ale také jsem své výhrady zveřejnila. Mnozí čtenáři mi vyjádřili podporu a také obavy z pomsty některých lidí, kdyby se vyjádřili takto veřejně. I to o něčem svědčí.
Bohužel lidé schvalující jakoukoliv protiizraelskou činnost teroristické organizace Hamas jsou pro mne mnohem nepřijatelnější než pan Joch. A vyčítáte-li mi, že vycházím jen z tisku a kdovíjakých výroků pana Májíčka, zamyslete se nad tím, jak jste používali Jochovy výroky vytržené z kontextu a také známé pouze z médií. Ověřovali jste dotazem u něj, jak ty věty opravdu myslel? Podle toho, co říkal a psal později, to bylo úplně jinak. Je mi líto, ale vidím, že se od kritizovaných konzervativců, či co to vlastně je, vůbec nelišíte. Až na to, že pan Joch mi napsal velmi slušný mail, kde své názory obhajoval a vyvracel mnohé dezinterpretace. Nesouhlasím s ním a nepřesvědčil mne, ale zachoval se jako gentleman.