Profil čtenáře:
Gaby Khazalová

GK
Profese: Redaktorka DR
Dobrý den, text je pouze prvním v řadě seriálu o bydlení. Pojmout celou problematiku v jednom článku by bylo nemožné. Druhý text, který již vyšel, pojednává právě o 90. letech. Třetí text, který vyjde v pondělí, se zaměří na podporu vlastnického bydlení u nás a její důsledky.
Článek rozhodně nemá za cíl propagovat to, aby každý bydlel ve vlastním, moc dobře víme,k jakým důsledkům to vede (jak se přesvědčili třeba ve Španělsku). Současně se nikomu nelze divit, že o vlastnické bydlení usiluje.Každopádně jak kolegyně v textu naznačuje, měli bychom směřovat k podpoře dostupného nájemního bydlení. Více se o tom dočtete v našich dalších analýzách.
Na jednu stranu mě opravdu těší, že jsou naši čtenáři citliví k tématu genderu, na druhou se obávám, že došlo k nedorozumění. Naše fotka není v textu, protože jsme "pěkné", ale protože se v něm hovoří o naší práci. Já osobně jsem pyšná na to, že polovinu naší redakce tvoří ženy. Pochybuji, že je tomu tak i v jiných novinách. Ženy by naopak měly být v mediálním prostoru viditelné ještě více, jejich vzhled je irelevantní. Kdybychom zveřejnili fotku mužské části redakce, dočkali bychom se komentáře "máte pěkně redaktory"?