Profil čtenáře:
Jan Pokorný

JP
Profese: osvč
Tak například v pravicových stranách není úplně normální, když bejvalej bachař prohlašuje politické vězně za parazity :) http://www.kscm.cz/uvodni-stranka/31348/kdo-je-vyvrhel?previev=archiv Ale jde mi spíš o to "Do sociálně demokratického vyprávění patří uvěznění a popravení ... i lidé, pro které padesátá léta znamenala příchod lékařské péče a veřejné dopravy, a tedy výrazné zlepšení životních podmínek". Moje sociálnědemokratická babička nedávno zkritizovala člověka jenom za to, že recitoval Nezvala, nemyslím, že by z podobné plurality byla nadšená.
V si vážně myslíte, že je vhodný, aby pohled popravených a uvězněných měl stejnou váhu jako pohled lidí, kteří byli úplně v pohodě?
Nevím, jestli můžu mluvit za pravici se stejnou jistotou, jako autor za levici, ale není zač.
Jen tak mimochodem, Patočka prorokoval v prvním kole Schwarzenbergovi nanejvýš 20 procent. Kromě toho, Patočka ví, že Fisher i Dienstbier byli pro velkou část pravice nepřijatelní, a Zuzana Roithová a Táňa Fisherová, které jim doporučoval místo nich http://www.denikreferendum.cz/clanek/14672-ani-schwarzenberg se prezidentem stát taky nemohly. Schwarzenberg byl jedinej, kdo mohl Zemana aspoň ohrozit.
Mám dojem, že by došlo k něčemu podobnému jako při vznikuTOP09. Do strany by se začali hrnout hlavně lidi, kteří se jinde nedostali k lizu.