Profil čtenáře:
Ivan Jirka

IJ
Profese: chemik
kdo stanovil výši existenčního minima 3126 Kč měsíčně. Jakým způsobem byla taková částka stanovena. To přece nestačí ani na ty nejzákladnější životní potřeby. Jinak v Čechách žije 132 000 (!) lidí s příjmem 0 - 5000 Kč měsíčně.
z toho co jsem si přečetl. Kdože jsou autoři této "velkolepé reformy"? Zajímala by mne konkrétní jména. A na co se vlastně vydala ta miliarda, prý pro "reformu" tolik potřebná? Co k tomu řeknou třeba badatelé oborů humanitních, kteří všichni dohromady dozajista nedostali minimálně za posledních deset let tolik peněz? Nebo opět nikdo za nic nemůže?
je o ideích nebo o ideoligiích? A že by minulý režim zkolaboval v důsledku odpojení praxe od idejí?
Kdo z pražských voličů ČSSD si přál koalici s ODS? To je opravdu jen řečnická otázka. Je třeba dát "sdola" najevo jednoznačnou podporu Jiřímu Dienstbierovi! To se snad ODS v pražské komunální politice málo zprofanovala???
Dlužno připomenout, že pan Štětina získal svůj předchozí mandát na kandidátce Strany zelených. O jakékoli jeho zelené aktivitě mně není známo nic. Ale to je asi jedno, za topku má celkem slušnou šanci se do senátu dostat. A to je asi pro něj rozhodující.