Profil čtenáře:
David Sekanina

DS
Profese: manažer v nevládním sektoru
E-mail: sekanina@ged.cz
Izrael a jeho konflikty , nejsou symbolické ani pseudodemokratické:
jsou prostě konfliktem vyvolených a nevyvolených, doufám, že jste četl porobně Staarý Zákon a víte, že slovo "vyvolení" v hebrejšině znamená "poznamenaný" : ve smyslu hebrejský /předpokládám, že umíte hebrejsky, když se bavíme o Izraeli/ "vyvolený ke zkoušení"

Věřím Vám, že víte o čem mluvíte

hezký den
DS
muvil jste alespoň minutu s potomky Davida a alespoň 2 minuty s potomkem Goliáše ?
kdyby to, že je nemožné,aby se zvedlo a šlo 300 mil lidí, tak jste, omlouvám se, asi nestudoval historii.
!Židovský stát! - proč by Izrael neměl být židovský, tak jako třeba ČR jest stát český, a Norsko (antisemiteské) , státem norským, stejně jako Španělsko , státem španělů....?
Pokud se stát Izrael stane , dle Vašeho soudu, nežidovským/nedemokratickým : židé přestanou EXISTOVAT/ŽÍt.

P.S.:o arabských křesťanech ....máme jiný názor prostě....předpokládám, že tam jste posledních 10 let také alespoň měsíc a nemluvíte o četbě
by měl používat či využívat tento příměr než židovští autoři, tedy máte pravdu.
Ale přeci jen si nedokáži představit jak "Vám" pomůže obrovská technologická převaha proti postupu cca 300 mil lidí : s prominutím , prostě je nepostřílíte : to je reálná situace Izraele !

P.S: Betlémští křesťané, které dobře znám a kterým spřátelená neziskovka pomáhá se odstěhovat do USA, nevykládali mi nikdy o špatných křesťanských USA, ale o hrubém a násilném nátlaku muslimských palestinců, kteří násilně "zkupují" jejich domy a parcely a terorizují je.
"David a Goliáš" : předpokládám, že to sousloví používáte jako metaforu : v tom případě bych ji nechápal : cca 300 mil Arabů ( ne palestinců) kolem cca 7 mil Židů (z toho cca 1 mil Arabů v Izraeli ).
Kdo je zde metaforický "David" a kdo metaforický "Goliáš" ?

P.S: : Naomi Klein je proti kapitalismu, per se, tedy může být proti Izraeli, ale nemůže nic míti proti nekapitalistickým státům "islámským" : od Egypta po Sýrii.

P.S.2 : jestli někdo potřebuje v oblatsi pomoci , jsou to, myslím palestinští /či arabští křesťané : Izrael jim nemá proč pomáhat, muslimové po nich jdou..a evropští křesťané občas pošlou krejcar:ostuda ostuda ,myslím