87 580/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Martin Pleva

MP
Profese: pedagog

vy jste byl proti přijetí uprchlíků, resp. tvrdil jste, že neutíkají před válkou, což v případě Syřanů, Iráčanů, ale i Afghánců bylo absurdní.

svým výrokem, že by sexualita neměla určovat kulturu, jste zcela mimo podstatu věci. Není to tedy bohužel odpověď na nic.

Zkrátka ty sexuální menšiny tady jsou a nemají určitá práva a žádají je. Buď vás ty otázky nezajímají (pak ale, chcete-li být důsledný, nemůžete odsuzovat žádného politika ani stranu za to, jaké postoje v těchto věcech zaujímají), nebo jste pro, nebo jste proti.

Sexualita a kultura (i politika) byly propojeny vždy a jinak tomu ani být nemůže. Doufám, že se snad nechcete vrátit ke kultuře, která sexualitu potlačovala. A nechápu linii vašeho uvažování, pokud si myslíte, že např. povolením sňatků homosexuálům "zvítězí sexualita nad kulturou". Homosexuálové budou žít sexuálním životem úplně stejně, ať jejich sňatky povoleny budou, nebo ne. Je to spíš jinak: Pokud homosexuální manželství zakážeme, zvítězí pokrytecká kultura zastírání toho, že zkrátka tato orientace tady je... A pokud je povolíme, zvítězí naopak kultura otevřenosti a tolerance.

Čili je to spíš souboj dvou kultur mezi sebou.

tak vás vítám mezi liberální/progresivní levičáky!

A v čem se názorově lišíte od "exotů" Špidly, Dienstbiera a Patočky?

považujete opravdu za etické a křesťanské neodpovídat na otázky?

Nebo to tak děláte i v běžném životě? Když se vás někdo zeptá, jak se jmenujete, tak odpovídáte "dnes prší"?

Tohle je ta kultura, za kterou se zasazujete?

teď sklidí úrodu kterou zaseli.

Irové a Nizozemci mají na nás slušně nabito. Vy jste nechtěli uprchlíky, my nechceme jednotné daně.