0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Martin Pleva

MP
Profese: pedagog

bychom (při splnění určitých podmínek) měli přijmout.

asi jsem měl do toho svého textu napsat (nejlépe kapitálkami): (Chudé zajímají kulturní témata...) BOHUŽEL, BOHUŽEL. BOHUŽEL.

Já za to fakt nemůžu, že to tak je, a nevymyslel jsem si to. Jen konstatuji nemilý fakt.

Vy si myslíte, že touto akcí Stropnický a Maláčová obrátí pozornost chudšího lidu zpět k tématům sociálně-ekonomickým. Já se domnívám, že se to nepodaří. Budoucnost nás rozsoudí.

A aby levice vůbec přežila, nemůže podle mě čekat, až se na ni a sociálně-ekonomická témata rozpomenou chudí a manuálně pracující, ale musí se obracet se svým humanistickým poselstvím i k těm středním vrstvám, mladším a vzdělanějším lidem. Stejně i tyto lidi bude potřebovat - protože jen solidární koalice chudých, nižších středních a středních vrstev (spojených hodnotami) může jakékoli levicové síle zajistit většinu ve společnosti. A bez levicové většiny neprosadíte trvaleji nic.

co řeknete dělníkovi, který je pro zpřísnění sociálních dávek, protože "makat se musí (já taky musím!) a dřív museli všichni pracovat a byl pokoj"? Co byste mu řekl?

A je to chytrý člověk?

Navíc jste převzal pravicovou a velmi nehumanistickou ideologii - že snad lidská práva si zaslouží jen chytří - proto jste z toho vyvodil, že když píšu, že mezi manuálně pracujícími se to (bohužel) inteligenty nehemží, že je tím urážím nebo ponižuju, nebo že dokonce pro tyto lidi nechci nic dělat...

Lidská práva, včetně sociálních, si zasluhují všichni, tedy i ti "nechytří". Bylo by ale naivní politickou korektností tvrdit, že všichni jsou chytří anebo že ten, kdo tvrdí to, co píšu shora, že chytrý. A vy jste přece takový bojovník proti politické korektnosti!!

A tihle nechytří prostě levici volit nemohou a nebudou - alespoň zatím a masově ne. O každý (relativně ojedinělý) hlas od nich samozřejmě stojíme, za každý jsme vděčni.... ale to je tak všechno. Víc realisticky čekat nelze. Bohužel.

Zkrátka i vy mi podsouváte (a to vytrvale), co netvrdím.

já jsem ti nic neudělal a Saša Uhlová předpokládám taky ne - tak by sis ten jed (a bolševické kádrování) mohl odpustit.

Milionkrát jsem řekl, že jsem pro prioritu sociálně-ekonomických témat. Ve svém článku jasně píšu, že jsem pro to, aby stát účinně chránil práva pracujících. Vytvořil sis představu o "liberální levici" (a přitom sám přiznáváš, že je ten pojen mlhavý) a neustále mi cosi podsouváš. Asi prostě nechceš pochopit, co říkám.

Chtěl bych tě varovat před bolševickou slastí z třídní nenávisti. Tak jako antisemita "musí" nenávidět Židy, protože mu to způsobuje neodolatelnou slast, jsou i někteří levičáci přitahováni tou neodolatelnou slastí nenávidět kapitalismus, nebo - což je ještě horší - kapitalisty, nebo dokonce, což už je úplná koruna všeho, "holky z dobře situovaných a intelektuálských rodin". To je cesta do strašných pekel.