Profil čtenáře:
Petr Votava

PV
Profese:
jsem ten poslední, kdo chce Kalouska vrátit ke kormidlu. Ale Rusnok (pan penzijní fond), Fischer (pan rychle dluhy z volební kampaně splatil), Balvín a spol. nejsou řešením...

Je zde možnost nenechat Kalouska sestavovat státní rozpočet na rok 2014 a zároveň nevyslovit Zemanovo-Rusnokově vládě důvěru, ale chce to hodně odvahy a udělat toto...1) vláda, která důvěru nedostane může vládnout v demisi i cca !půl roku! (vzpomeňme na KLAUSE A TOPOLÁNKA)...a po Novém roce, ať je klidně Kalousek nebo kdokoli z té pseudopravice pověřen sestavením vlády...jde o čas. 2) druhý pokus by měl/mohl dostat vítěz voleb=socdem, protože jí ho Klaus svého času upřel...porušil jednu ze zásadních ústavních zvyklostí, o kterých se mj. "blahosklonně" vyjadřuje i současná hlava státu 3) zatlačit na topku, aby přistoupila na předčasné volby pod hrozbou rozpočtového provizoria, protože položme si otázku: i kdyby rozpočet nebyl, je horší rozpočtové provizorium nežli Kalous na MF? Ta pravice nevyčerpala (doslova protočila jako na forbesu) X stovek miliard z EU, to už nikdo za rok čerpání, který zbývá, nedohoní...touto svojí taktikou se už blížíme k Řecku, jak nás strašili (jak paradoxní,že?), prohospořatit více jak půl bilionu korun je pěkný ranec...socdem by tedy měla více zatlačit na ty, co tuto situaci spískali a razantněji vyjednat předčasné volby i pod hrozbou rozpočtového provizoria. Ne sklapnout krovky a nechat napochodovat spoz na Úřad vlády.

To vše lze realizovat, ale musí zabrat jak Zeman, tak levicové strany ve sněmovně. Pokud bude president prosazovat spoz (nebo jiné strany) na úkor socdem, nikam se nehneme.
Autor pojal článek jako apologii prezidentské vlády, která je prý menším zlem pro ČR než vláda české pseudopravice. Na volbu "menšího" zla jsme však už dojeli při presidentských volbách tím, že jsme ke korýtku pustili opět starého harcovníka, který je protřelý praktik a dává to opět hlasitě najevo, namísto toho, abychom v přímé volbě zvolili novou krev. Nový politický vývoj, přímou demokracii apod. nelze dělat se starými kádry.

Aby socdem na to lavírování a "menší zla" nedojela a nezamotala se do ústupků panu presidentovi! Zeman si tuto POLITICKOU (SPOZ vládu) nikoli úřednickou vládu sestavil k obrazu svému a bude de facto vládnout, pokud tato pozítří projde hlasováním.

Nejčistší řešení pro socdem je být jednotná a podpořit svého předsedu a ODEJÍT ZE SÁLU, jak Bohuslav Sobotka navrhuje! Socdem musí lidi přesvědči o tom, že Zeman už dávno není sociální demokrat, ale hraje jen a především sám na sebe.

A propos, proč by 2. pokus o sestavení vlády nemohl být dán politické straně, která VYHRÁLA VOLBY (po té, co se nepodařilo sněmovnu rozpustit)? Proč? Jde jen o to chtít a nenechat se zahnat do úzkých. Nikým ani Mynářem, ani Zemanem.