Profil čtenáře:
Ivo Vlasatý

IV
Profese: budižkničemu - ProAlťák - Pirát
"a to i se starou ČSSD, která se při tom mohla zlepšit"

Pane Znoji, to jsou ale jenom slova, která ignorují realitu. Realita je taková, že k ničemu takvému nedocházelo. K žádnému lepšení. Pražská ČSSD měla moc. I přes nejshorší výsledek v Praze za dlouhé roky měla nejvíc moci za dlouhé roky. Ideje by jí akorát překážely.
A jde po stranických liniích. Tak proto nemá v podstatě nic společného s pražskou politickou realitou. Mě by docela zajímaly struktury pražské ČSSD. Jako opravdu. Proč tam mají moc zrovna ti lidi, kteří ji mají, a proč je tak těžké je odstavit aby bylo možné dělat aspoň trochu politiku postavenou na nějakých srozumitelných idejích.
Dobrý vědět, že i mezi politology jsou lidé, kteří nedokáží rozlišit mezi celostátní politikou a jejími tématy a osobami a mezi politikou pražskou. Neříkám, že dělení na komunále nemá nic společného s pravicí nebo levicí, ačkoliv dodávám, že jsou tam i jiná podstatná dělení lokálního charakteru. Jistěže je to taky politika. Ovšem nevěděl jsem, že Znoj uvažuje až tak černobíle, že podle něj existují jen názory "má společného vše/nemá společného nic".

Možná by se Znoj místo sebeutvrzování se, že Piráti *tíhnou k pravici, stejně jako Bursík* (netíhneme, a jelikož je naše fórum veřejně přístupné, kdyby dělal svojí práci, pan politolog si může najít, jaké jsou na to odezvy a jak milujeme TOPku) či o co mu vlastně jde, a pravolevé škatulkování mohl bavit věcně a povědět nám, co ta ČSSD kde v komunále prosadila tak levicového. Na korupčním přerozdělování nic levicového není.

Lézt do té koalice je nešťastné. Kdybychom to neudělali, budeme od politologů i TOPky poslouchat, že nejsme ochotní převzít zodpovědnst a že to kvůli nám musela vlézt do té ošklivé koalice s ANO, ČSSD a ODS. To by bylo taky nešťastné, řekl bych.
Na politologa zníte poněkud nesrozumitelně...vlastně úplně nesrozumitelně.
Kde máme v Praze tu levici a co levicového tam předvedla? V Brně se taky začalo mluvit o sociální politice až když se podařilo odstavit ČSSD a místo ní vládne relativně pravicová koalice. Nepopiratelné úspěchy sociálních demokratů. A komunisti? Taky hanba mluvit.