0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Petr Břeň

PB
Profese:
E-mail: bhy@inbox.com
Hm. Ať žije národ. Oni jsou ti "mladí lidé", pro které ten pojem už nic neznamená, asi úplně blbí, že. Mimochodem, ona to bohužel není tak docela pravda, setkal jsem se i s jedenadvacetiletými konformisty, jimž vadí, že se na českých univerzitách přednáší ve slovenštině, a pod.

Co bude dál? Založí Landa s Plachým taky národní gardu a budou v uniformách pochodovat ulicemi, jako v Maďarsku? Slavit sedmdesátiletá výročí v uniformách SS jako v Lotyšsku? Nebo jak si tu rehabilitaci ducha národa máme představit?

Taky by mě zajímalo, jak tohle psycho vidí Plachého dlouhovlasí známí z undergroundu, kolem Skleněné louky, jako J. E. Frič.
Zvláštní, možná pan Dvořák jen neměl nejlepší den, nevím. Jen bych podotkl, že rozdělování zastánců legalizace na ty hodné, kteří chtějí konopí pro léčebné účely, a ty zlé, kteří ho chtějí pro účely rekreační, mi vůbec nepřijde fér. Když je legální mnohem škodlivější alkohol a tabák, kriminalizace kouření konopí nemá žádnou legitimitu. Navíc, v dnešní společnosti, kde dvojciferné procento lidí trpí depresemi a stresem, kde je hranice mezi léčebným a rekreačním využitím? Kdo to stanoví? Psychologové nebo vláda? To snad ne.
"Ne všechno neprůstřelné hostování souvisí s nezákonnou činností, popularitu si však získalo zejména mezi zločinci, zasílateli nevyžádaných emailů či skupinami sdílejícími soubory."

Ty zločince v této zavádějící větě by to asi chtělo nějak specifikovat. Nemyslím, že je správné házet do jednoho pytle sdíleče obsahu s např. pašeráky zbraní. Autorské právo by mělo zaniknout, čím dřív, tím líp. Vlastnictví myšlenek (které se nyní prakticky vztahuje i na myšlenky v našich hlavách, shodují-li se s myšlenkami nějakých autorů.. takže naše myšlenky vlastní někdo jiný) je skrz nasrkz totalitní koncept.