Proč jsem se rozhodl jet volit do Zlína

Václav Trojan

Václav Trojan pojede volit z Prahy do Zlína, aby preferenčním hlasem podpořil Ludvíka Hovorku. Cesta je to o to zajímavější, že bude poprvé volit KDU-ČSL.

Když jsem sledoval volební kampaň, která na nás útočí v posledních týdnech, rozhodl jsem se vyzvednout si volební průkaz, protože bydlím v Praze, a odjet volit do Zlína. Důvod je jednoduchý: chci dát hlas Ludvíku Hovorkovi, jednomu z mála poslanců, který hlasoval podle svého svědomí, leckdy i navzdory politickým postojům jeho vlastní strany. Dokázal se postavit proti (podle mého názoru) pochybným reformním pokusům ministra zdravotnictví Tomáše Julínka.

Naše noviny stojí v první linii boje za svobodnou novinařinu a lidská práva. Podpořte nás a přidejte se k nám!
×

Moje rozhodnutí zrálo dlouho. Ludvíka Hovorku jsem zaznamenal poprvé jako jediného koaličního poslance, který hlasoval proti absurditě poplatků ve zdravotnictví. Nechci otevírat debatu o poplatcích jako takových, ale nesmysl, že je mají platit i kojenci, jak původní znění zákona přikazovalo, se odvážil odmítnout jedině on.

Sledoval jsem jeho postoje k dalším podivným záměrům tehdejšího ministerstva zdravotnictví a získal můj respekt fundovaným projevem, za kterým se skrývá velký kus poctivé práce. S Ludvíkem Hovorkou jsem se posléze setkal i osobně a poznal jsem ho jako skromného a pracovitého člověka. A tak jsem ze rozhodl, že to je člověk, pro kterého rád podniknu cestu z Prahy na Moravu.

A mám ještě jeden dobrý důvod: přestože jsem dosud nikdy KDU nevolil, považuji tentokrát za velmi důležité, aby tato strana zůstala parlamentní stranou. Přiznám se, že i proto, že se zbavila některých politiků, kteří způsobili, že jsem tuto stranu v předešlých volbách volit nechtěl.

    Diskuse