Znečištění ovzduší prachem již vyčerpalo celoroční kvótu i v Uherském Hradišti
Vratislav DostálPo Zlínu je Uherské Hradiště druhým městem regionu, ve kterém letos míra znečištění ovzduší prachem přesáhla legální limity, když byl překročen počet dní, po které smí být porušen denní limit pro polétavý prach.
Míra znečištění ovzduší prachem v Uherském Hradišti už v tomto roce přesáhla legální limity, když byl překročen počet dní, po které smí být porušen denní limit pro polétavý prach (PM10).
Uherské Hradiště je tak po Zlínu druhým městem regionu, které vstoupilo do „smogové ligy“ měst, která vyčerpala celoroční kvótu. Prach přitom vážně ohrožuje zdraví i životy lidí. Podle zprávy Státního zdravotního ústavu mělo znečištění ovzduší prachem v České republice za rok 2012 na svědomí zhruba 5500 předčasně zemřelých lidí a 1800 vážně nemocných, kteří museli být hospitalizováni pro akutní srdeční nebo dýchací obtíže.