Koalice odložila spuštění daňové reformy na rok 2014
Vratislav DostálKoaliční lídři se v úterý večer shodli na odložení daňové reformy. Platit bude až od roku 2014 s tím, že nový způsob zdanění hazardu bude přitom zaveden již od roku 2013. Odklad daňové reformy vláda zdůvodňuje sladěním normy s občanským zákoníkem.
Vláda občanských demokratů, TOP 09 a Věcí veřejných se v úterý shodla na odložení daňové reformy. Platit začne až od roku 2014. Podle ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09 je odklad potřebný kvůli sladění normy s občanským zákoníkem.
Dle slov předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury budou občanští demokraté hlasovat pro vládní verzi daňové reformy a dohodnuté koaliční změny. Také Kalousek podle ČTK zdůraznil, že by měli poslanci vládních stran hlasovat pouze pro návrhy vzešlé z koaliční dohody.
Nový občanský zákoník budou přitom poslanci schvalovat ve středu, kdy mají současně rozhodnout právě o daňové reformě, tedy o zákonu o jednom inkasním místě.