Profil čtenáře:
Jan Makovský

JM
Profese:
Pane šéfredaktore,
nemohu si pomoci, nejen ve světle Vašeho článku z 23.06.2013 předpokládám, že nákup poslanců považujete za trestný čin § 331, 332 atd; nyní ale píšete, že o takovéto skutečnosti máte zprávy od více lidí ve Sněmovně včetně toho /myslíte snad zprávu, ne osobu, která to prováděla/, kdo je prováděl a jakou cestou; tedy byl jste to oznámit na policii? Pokud ne, doupouštíte se trestného činu, §368. Nebylo by pak nejlépe, abyste se šel udat, abyste pro stejný skutek neohrozil stíháním čtenáře DR?

Nicméně tomu argumentu s nákupem poslanců nerozumím: znamená to, že veškerá důslednost a vnitřní logika postupu Bohuslava Sobotky spočívá v tom, že rozhodnutí oddaloval na poslední chvíli a že kdyby konečné rozhodnutí bylo opačné (dokázal by stranu přesvědčit o odmítnutí důvěry vládě), výsledek by byl vlastně týž? A v jakém klubu by bylo nejlépe nakupovat v případě roztříštěného postupu? ČSSD má 54 poslanců, kdyby jen každý třetí hlasoval proti, počet nakoupených poslanců by musel obludně vzrůst. K obratům typu "obraz vnitřní integrity" se raději nebudu vyjadřovat.

Paroubka raději ne, ještě teď se po tomto osudovém nebezpečí pro ČR většině novinářů a uvědomělých občanů stýská, jako by ztratili kus sama sebe.