Profil čtenáře:
Petr Paláček

PP
Profese: specialista požární ochrany
E-mail: petr@palacek.net
Přeji hezký den, děkuji za zajímavý příspěvek. Nebudu se zabývat dobou před rokem 1989, byl jsem tehdy v 6-té třídě ZŠ.

Dnešní doba není dobrá pro mnoho lidí. Pokud jsou lidé skutečně naštvani, neznamená to automaticky voliče KSČM. To bychom pak museli být v preferencích ještě před ČSSD a to se nedělo ani neděje. I zvyšující se preference strany nemusí automaticky znamenat nárůst voličů, to jsou jen hry s čísly - volební účastí, apod.

Dle mého pouze osobního názoru by se strana měla zaměřit na tři oblasti:
1) Omezení předsudků o KSČM - tady doufám, že se Martin Juroška stane alespoň místopředsedou. Pokud chceme mladé, měli bychom mít mladý a úspěšný vzor a trochu "nového" myšlení také nemůže uškodit.

2) Mít koncepci na využití bezplatných a nízkonákladových médii - média nám nedávají mnoho prostoru, noviny jsou drahé a málokdo je čte. Dneska vůbe málokdo čte. Ale média jako internet či filmové servery jako youtube apod., mohou lidi "masírovat" levně a neustále. To je nástroj k omezování předsudkům o KSČM jako takové. My nejsme strana vrahů a zločinců, jsme strana obyčejných lidí, kteří chtějí řešit problémy dalších obyčejných lidí. Jen to chce koncepci.

3) Postupné zlepšování vztahů s ČSSD - ani jedna strana se bez té druhé nikam nepohne. A pro lidi bude záchrana, když se domluví a ukončí se ten pravicový experiment směřující k totálnímu rozkladu republiky.
Nemyslím si, že občané jsou připraveni na vstup KSČM do vlády, ale podpora menšinové vlády ČSSD už by mnohým vadit nemusela. Navíc by nebylo vhodné opakovat chybu VV po volbách v roce 2010. Účast ve vládní koalici jim nepřinesla prakticky nic.

Snad bude Liberecký sjezd krokem správným směrem. Přeji hezký pozdrav ze sluncem zalitého Slezska :-) Petr