Vůdce íránské opozice odsoudil připravované sankce OSN
Roman BurešNejvýznamnější představitel íránské opozice Musáví v neděli prohlásil, že chystané sankce Rady bezpečnosti OSN jsou namířeny proti íránskému lidu a není možné s nimi souhlasit. Ve stejný den kritizoval prezident Ahmadínežád Rusko, které rezoluci podporuje.
Nové sankce Rady bezpečnosti OSN zasáhnou především běžné Íránce, prohlásil v neděli vůdce íránské opozice Mír Hosejn Musáví na svých internetových stránkách a dodal, že s nimi proto není možné souhlasit. Obvinil také současnou vládu prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda, že svými radikálními postoji vyprovokoval světové velmoce k akcím proti íránskému lidu.
Ve stejný den kritizoval prezident Ahmadínežád Rusko, které se rozhodlo rezoluci o čtvrté vlně sankcí proti íránskému jadernému programu podpořit. „Kdybych byl v pozici představitelů Ruska, zaujal bych opatrnější postoj,“ prohlásil doslova. Dodal, že si myslel, že přátelský sousedící stát se v této situaci zachová jinak.