Poradce Joch

Jpehe

Komentář

Jiří Pehe: Utrpení konzervativce Jocha

Intelektuálové z okruhu „nové levice“ a intelektuálové konzervativní se samozřejmě v zásadních ideových sporech nepohodnou, ale snaží se v podstatě plnit stejnou roli: ideově a hodnotově oplodňovat politiku, ač na opačných stranách spektra.

Profilovka_2

Komentář

Tomáš Schejbal: Role konzervativního intelektuála

Úlohou intelektuála je kritická reflexe společnosti. Proto tato bytost nemůže být jiná než levicová. Rolí konzervativního intelektuála je kritická reflexe – levicového intelektuála. Proto se Roman Joch zajímá o intelektuál/ky z Deníku Referendum.

Igor_demo20

Sloupek

Saša Uhlová: Panika křehkých intelektuálek a intelektuálů

Roman Joch na stránkách České pozice propaguje Deník Referendum. To je záslužné. Zdá se však, že není jeho pozorným čtenářem.

Mariana_otterov_grey

Komentář

Mariana Otterová: O ufňukanosti levice i pravice

Má Roman Joch pravdu, je ufňukanost charakteristickým rysem levice? Nebo je právě tak vlastní i pravicové argumentaci pro soukromé vlastnictví a proti společenským alternativám?

V_ez

Sloupek

Roman Sikora: Jochova odvaha pod palbou

Vystoupení Romana Jocha v televizním Hyde parku ukázalo, jak asi vypadá paleokonzervativec pod palbou: nervózní a s vytáčkami. To mu zároveň nebrání vystupovat jako elitář pohrdající lidmi.

Ivan-stampach-profil-foto

Komentář

Ivan Štampach: Bratrovražedný boj na pravici

Současná vládní moc a kleptokratický systém vedou k symbolickému násilí – usilujme o to, aby nepřerostlo v násilí reálné.

Igor_demo20

Sloupek

Saša Uhlová: Raději ufňukanou kremlofilní bábu než pravého konzervativce

Princip „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“ je nesmyslný - naposledy dovedl facebookový národ k tomu, aby se postavil za machistický a sadistický text Romana Jocha.

209329_214488518568878_100000231950532_780183_597700_o

Sloupek

Ondřej Lánský: Dilema Romana Jocha: nadnárodní kapitál nebo polis

Členové iniciativ loajálních k "jakési mýtické, internacionální polis" by podle Romana Jocha neměli pracovat ve státní správě. Neradí vlastně rafinovaným způsobem Nečasovi, aby podal demisi?

Sl_a_0435

Komentář

Ondřej Slačálek: Miluj Bátoru svého jako sebe samého

Skutečné ohrožení pro svobodu a rovnost nepřichází od „extremistů“, ale od „slušných lidí“. Bátora a Joch už dnes představují náhražkové téma. Přicházejí útoky na cizince a Romy, rámování médií či kariérní postup méně viditelných ultrakonzervativců na vysoké posty.

M_a

Komentář

Michaela Marksová-Tominová: Nečasova vláda a lidská práva

Nečasova vláda včera projednávala Zprávu o stavu lidských práv. Zároveň minulý týden uběhl rok od jejího jmenování. Hodnotit její působení v lidskoprávní oblasti je tedy velmi aktuální. Autorka popisuje všechna faux pas, kterých se vláda dopustila.

Image

Zpráva

Bátora má na ministerstvu školství novou funkci

Ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných přesune Ladislava Bátoru z funkce ekonomického poradce na pozici ředitele personálního odboru. Podle ministra bude řešit další snižování počtu zaměstnanců a audit budov, které resort využívá.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Extremismus, který neškodí

Autor, který dosud s nadhledem komentoval dění na české politické scéně, se stal náhle extremistou. Stačilo k tomu málo: Nesdílí tolik rozšířené opovržení stávkou a odbory.

472075_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Dobeš jmenoval Bátoru svým poradcem

Ministr školství Josef Dobeš neuposlechl četných výzev veřejnosti, občanských iniciativ i médií a ustanovil Ladislava Bátoru svým ekonomickým poradcem. Odborníci na oblast školství upozorňují na negativa Bátorova jmenování.

Image

Zpráva

Starostové z ODS by přitvrdili podmínky pro vyplácení dávek

Ivana Řápková pozvala do Sněmovny na seminář o nepřizpůsobivých občanech starosty. Dosluhující politici se shodli na tvrdších podmínkách pro vyplácení dávek sociálně deklasovaným občanům. Podle Špidly tak upřednostňují represi před sociální prací.

Image

Rozhovor

Michael Kocáb: Bojím se o občanský sektor

Chvíli po svém odvolání bývalý ministr a posléze vládní zmocněnec pro lidská práva poskytl Deníku Referendum exkluzivní rozhovor. Vyslovuje v něm mimo jiné domněnku, že za jeho odvoláním může být chomutovská politička Řápková.

367227_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Vláda odvolala Kocába z funkce zmocněnce pro lidská práva

Premiér Nečas přijal nabídku rezignace zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába. Jeho nástupce však zatím nejmenoval. Podle Kocába jsou nejvhodnějšími kandidáty Czeslaw Valek či bývalý poslanec Oldřich Kužílek.

P1160914

Zpráva

Občanské iniciativy předaly vládě petici proti Jochovi

Zástupci lidsko-právních organizací a iniciativy ProAlt včera předali vládě petici proti jmenování Romana Jocha poradcem premiéra pro lidská práva.

Image

Zpráva

Joch se seznamuje s agendou lidských práv, provází ho Kocáb

Celou středu stráví poradce premiéra Nečase pro lidská práva Roman Joch na Úřadu vlády obcházením odborů vládního zmocněnce pro lidská práva. V samém závěru jej před Strakovou akademií čeká demonstrace.

Hanaholcnerov_

Sloupek

Hana Holcnerová: Poznáme ještě extrém?

Opatrnost a mlčení levice víc a víc pootevírá dveře postojům, které by v demokratické společnosti měly být vnímány jako okrajové.

Igor_demo20

Komentář

Saša Uhlová: Umět si představit i to, co není

Snaha Petra Nečase i Romana Jocha samého vykreslit jej jako věrohodného experta na lidská práva s osvěžujícími názory je stejně beznadějná, jako pokus vlka přibrousit si jazyk, aby měl hlásek jako panímámin vlásek.

Image

Zpráva

Podle Bobošíkové budou žáci tázáni, zda masturbují

Zhruba 150 lidí ve středu v podvečer demonstrovalo proti zavádění sexuální výchovy do škol. Vystoupili zde premiérův poradce pro lidská práva Roman Joch, političky Eva Dundáčková a Jana Bobošíková. A zazpíval Pepa Nos.

Milan_valach

Komentář

Milan Valach: Rasismus a kapitalismus

Autor soudí, že jmenování Romana Jocha premiérovým poradcem je zákonitým projevem směřování kapitalismu k hierarchickému a nevyhnutelně rasistickému uspořádání společnosti.

350643_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Nečas musel v Senátu obhajovat Jocha

Premiér Petr Nečas se během svého prvního vystoupení před senátory nevyhnul zdůvodnění výběru poradce Romana Jocha.

Hodonin_baraky

Zpráva

Při otevření výstavy k romskému holocaustu Holomek kritizoval Nečase

V dochovaných barácích sběrného tábora pro Romy v Hodoníně u Kunštátu, který zde za války zřídila německá okupační správa, dnes Muzeum romské kultury otevřelo stálou výstavu. Karel Holomek kritizoval Nečase kvůli Jochovi.

Image

Zpráva

Roman Joch zaplnil veřejný prostor, premiér se ho musel zastat

Jedné věci iniciativa ProAlt svou středeční demonstrací proti Romanu Jochovi dosáhla už teď: jeho názory se šíří mediálním éterem a zastat se jej považoval za nutné i premiér na své návštěvě Německa. Joch zatím kritizoval Kocába a hájil možnost trestu smrti.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Zelená hrozba 2014

Zelená politika odchodem Liškovy strany mimo Sněmovnu neskončila. Její budoucnost leží ve čtyřech možnostech: Liškův trojský kůň ODS, vnitřní obrat ke skutečně zelené politice, vznik silné platformy v ČSSD, anebo nový subjekt.

Slerkanew

Sloupek

Josef Šlerka: Roman Joch není fašista

Ve snaze pojmenovat razantní nástup sil, které vnímáme jako nedemokratické, si neustále pomáháme slovy fašismus a nacismus, čímž obě neustále vyprazdňujeme. Svědčí to mimo jiné o krizi současného levicového myšlení.

358519_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

ProAlt: Joch nebude lidská práva hájit, ale omezovat

Iniciativa ProAlt zorganizovala ve středu demonstraci proti jmenování ředitele Občanského institutu Romana Jocha poradcem premiéra Nečase pro lidská práva. Zúčastnilo se jí sto lidí, jejichž transparenty využily citáty z Jocha.

Roman_joch__2_

Zpráva

Roman Joch hostem Interview ČT24

Roman Joch, budoucí poradce premiéra Nečase v oblasti lidských práv, budí rozpaky. Jeho názory jsou diametrálně odlišné od všeho, co se na poli lidských práv v České republice za posledních dvacet let událo.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Až skončí Nečas

Vláda, která tu vzniká, je nebezpečnou úchylkou od československých i evropských humanitně-demokratických tradic. Zbavit se jí ale nebude možné bez vzniku opozičního občanského hnutí, které připraví novou politickou většinu.

Hanaholcnerov_

Komentář

Hana Holcnerová: Pochopí Kalousek, že je třeba vyvážit Jocha?

Pokud Miroslav Kalousek vnímá nebezpečný posun premiéra Nečase směrem k postojům Občanského institutu, mohl by se jej pokusit svým postojem k volbě veřejného ochránce práv vyrovnat.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Na obě strany

Sociální demokracie má zůstat zastánkyní reforem společnosti, i kdyby to byly reformy radikální. Je to charakteristika, která ji může vymezit jak vůči radikální levici, tak proti fašizujícím se pravicovým stranám.

Hanaholcnerov_

Sloupek

Hana Holcnerová: Lidskoprávní nečas

Petr Nečas je konzervativním katolíkem. To by samo o sobě nebylo na škodu, výběrem poradce pro lidská práva a zahraničí však ukázal, že jeho konzervativismus může mít i nebezpečný nádech.

Roman_joch__2_

Zpráva

Premiérovým poradcem v oblasti lidských práv bude Roman Joch

Mezi zveřejněnými jmény poradců premiéra Petra Nečase se objevil také ředitel Občanského institutu Roman Joch, známý ultrakonzervativním postojem k lidským právům. Podle Vladimíry Dvořákové jeho přítomnost v týmu poradců může narušovat vládnutí.

Roman_joch__2_

YouTubeDnes

PopTube: The Cure - Freakshow

Tato píseň není nová, byť je z posledního alba The Cure. Poté, co se ale poradcem premiéra v oblasti lidských práv stal ultrakonzervativec a Antievropan Roman Joch, a doplnil tak absurdní panoptikum nové vlády, věnovat Freakshow právě jí je na místě.

Zobrazeno 35 / 35