Letiště Vodochody

204521_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Odpůrci Letiště Vodochody: vznáší se nad námi stín gorily jménem Penta

Starostové obcí v okolí letiště Vodochody, kteří dlouhodobě vystupují proti záměru firmy Penta rozšiřovat tamější letiště, upozorňují na účast této slovenské firmy v korupční kauze gorila a žádají premiéra o prošetření její činnosti v ČR.

Image

Zpráva

Odpůrci vodochodského letiště demonstrovali před úřadem Davida Ratha

V úterý se před středočeským krajským úřadem konala demonstrace odpůrců rozšíření letiště Vodochody. Účastníci se na ulici slovně střetli i s hejtmanem Davidem Rathem. Rada Středočeského kraje totiž rozšíření letiště u Vodochod podpořila.

Image

Zpráva

Středočeští radní souhlasí s rozšířením letiště Vodochody

Rada Středočeského kraje v pondělí podpořila rozšíření letiště u Vodochod. Krajští radní souhlasí s rozšířením za předpokladu správného rozložení letecké dopravy. Definitivní rozhodnutí bude ale na resortu životního prostředí.

Letiste_vodochody

Zpráva

Obce nadále odmítají rozšíření Letiště Vodochody

Obce bojující proti rozšíření letiště Aero Vodochody požadují nová měření při reálných letových zkouškách se zatíženými letadly. Odmítají také slib, ve kterém společnost Penta slibuje finančně kompenzovat noční lety, jež v minulosti opakovaně vyloučila.

Hantychcb

Komentář

Petr Hantych: Sto deset tisíc havranů proti Pentě

Mezinárodní letiště ve Vodochodech, které by na životech a zdraví bezprostředně ohrožovalo desetitisíce lidí, se má stavět pouze v zájmu firmy Penta. Lidé ale získali nečekaného spojence: sto deset tisíc havranů.

104621_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Rozšíření letiště Vodochody odmítla další obec

Obce v okolí vodochodského letiště se od počátku letošního roku v místních referendech bouří proti rozšíření letiště Aero Vodochody, patřící finanční skupině Penta. V úterý se přidaly Klecany.

Zpráva

Další obce dnes odmítly letiště Vodochody

U příležitosti voleb se dnes konala další referenda, v nichž tři další obce odmítly rekonstrukci letiště ve Vodochodech.

Image

Zpráva

Letiště Vodochody: další obec je proti

Penta sice slibuje pracovní místa, lidem ale vadí hluk z letadel a znehodnocování jejich nemovitostí. Další obec si v místním referendu odhlasovala, že letiště nechce.

Image

Zpráva

Letiště ve Vodochodech odmítli v referendu i Postřižínští

V pátek proběhlo další platné referendum proti rozšíření letiště ve Vodochodech. Tentokrát v obci Postřižín. S rozšířením letiště nesouhlasilo 88 % občanů.

Image

Zpráva

Stovky lidí demonstrovaly proti rozšíření letiště Vodochody

Demonstrace se účastnily děti i za měsíc stoletá paní Čížková. Na to, kam by se měla Penta se svým plánem odebrat, má vyhraněný názor.

Okruhy_celek_zapad

Zpráva

Obyvatelé další obce odmítli rozšíření vodochodského letiště

Slovenská predátorská investiční společnost Penta by chtěla z vodochodského letiště udělat konkurenci Ruzyně. Místní lidé to nehodlají připustit. Seriál místních referend pokračoval včera v Máslovicích opět jednoznačně zamítavým verdiktem.

Image

Zpráva

Letiště ve Vodochodech místní nechtějí

V Panenských Břežanech u Prahy se v pátek uskutečnilo referendum o výstavbě mezinárodního veřejného letiště ve Vodochodech. Občané Břežan projekt odmítli: proti stavbě hlasovalo 95 procent občanů. Referenda se účastnilo 72 procent oprávněných voličů.

Image

Zpráva

Lidé proti Pentě: v referendech odmítli rozšíření letiště

Slovenská investiční společnost Penta usiluje o rozšíření letiště ve Vodochodech na druhé velké letiště pro Prahu. Místní lidé jsou ostře proti. Včera rozšíření odmítli lidé ve dvou okolních obcích v referendech rozhodnou většinou.

Zobrazeno 13 / 13