Jan Fischer

Další témata

Jd_l_to_2009_3

Sloupek

Jiří Dolejš: Rozpočtové trucování exministra Kalouska

Páteční projednávání návrhu rozpočtu bude předmětem politických tahanic. S ohledem na menší intenzitu škrtů a oživení ekonomiky navrhl Jan Fischer deficit 112 mld. Kč. Miroslav Kalousek chce, aby i tento opatrný návrh byl vrácen zpět vládě.

Knapova

Sloupek

Kateřina Kňapová: Od nejoblíbenějšího premiéra k rudému želé

Kdysi nejoblíbenější premiér Jan Fischer udělal zásadní chybu, když se z role projekčního plátna chtěl stát oscarovým trhákem. Nakonec skončil při nejlepší vůli jako tragikomedie.

Knapova

Sloupek

Kateřina Kňapová: Sebenaplňující se prezident

Stane se prezidentem někdo z dvojice Fischer-Zeman jen proto, že jsou od počátku chápáni jako favorité?

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Prezident jako Jára Cimrman

Navzdory obecným steskům, že v prezidentské volbě „není koho volit“, největší favorité volby dobře reprezentují typické české vlastnosti a osudy; v tomto smyslu sehrává přímá volba nezastupitelnou úlohu.

Sapakaktual

Komentář

Jan Sapák: Jedinečné vlohy Jana Fischera a Víta Olmera

Hanákova výzva, aby Fischer odstoupil z prezidentské kandidatury, postrádá vkus a náležitou formu, nepostrádá ovšem smysl. Člověk nepevného charakteru by se neměl stát prezidentem.

Image

Rozhovor

Hana Marvanová: Pro Fischera nepracuji

Hana Marvanová v exkluzivním rozhovoru pro Deník Referendum popřela, že patří mezi poradce Jana Fischera. Jeden z favoritů přímé volby prezidenta ji přitom před několika dny představil jako svou poradkyni k problematice korupce.

Martin_rezanka

Komentář

Marek Řezanka: Jedenáct malých černoušků

S tím, jak se snižuje počet kandidátů pro prezidentskou volbu, snižuje se i důvěryhodnost celé volby. Ostatně ti kandidáti, kteří zůstávají, většinou také velké nadšení nebudí.

Beranek_orez2

Komentář

Stanislav Beránek: Meze transparentnosti podle TT

Pracovník Transparency International reaguje na kritický článek Tomáše Tožičky z minulého pátku, a uvádí argumenty obhajující práci této organizace.

Foto11

Sloupek

Tomáš Tožička: Netransparentní Transparency International

Další zmanipulovaný průzkum nahrávající Janu Fischerovi zveřejnila Transparency International.

Mvfotocb

Komentář

Martin Vrba: Ještě větší Fischer, než jsme doufali

Řešení problému identity Fischera pozorujeme na tom, že tento problém zmizí. Fischer možná nemá ani jasný názor na to, jestli má mít jasný názor.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Eurosabotér už na Hradě neusedne

Debata, která proběhla 8.listopadu v Institutu ekonomických studií UK, byla velmi zajímavá. Připravilo ji sdružení Evropské hodnoty a evropských hodnot se skutečně týkala. Přítomní kandidáti přitom na sebe řekli mnohem víc, než jen jak vnímají dnešní EU.

Ivan-stampach-profil-foto

Sloupek

Ivan Štampach: Prezidentské naděje v další etapě

S koncem přípravné části prezidentské volební kampaně je možné se rozhlédnout po kandidátech: Na rozdíl od rozporuplného Fischera a problematického Zemana by Táňa Fischerová mohla napravit vyprázdněnost a zmařenost prezidentské funkce.

Profilovka_2

Komentář

Tomáš Schejbal: Karel is not punk a Fischer je ex-extremista

Schwarzenberg, konzervativní kandidát na prezidenta skrytý v progresivní image, ve volbách neuspěje; Fischer, typický politik technokratického kapitalismu, uspět může.

N1445543223_261191_2666924

Sloupek

Petr Minařík: Miloš nebo Honza? Úplně jedno

Na budoucím českém prezidentovi jsou nejlepší dvě věci: že je celkem jedno, kdo se jím stane, a že s jeho nástupem skončí prezidentování v monarchickém duchu.

Sapakaktual

Komentář

Jan Sapák: Tajná zpráva k volbě prezidenta

Nevolme zahradníka anebo drůbež, která již nenese, když si můžeme vybrat z reálných osobností z masa a kostí.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Kdo se bojí prezidenta

Zavést přímou volbu prezidenta byla chyba. Když už ji ale máme, je třeba ji coby nástroj uchopit a provést.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Fischer, nebo Zeman

Není pozdě na to, aby se občanská společnost zaktivizovala a pomohla rýsující se souboj Fischer-Zeman odvrátit. Zároveň je ale třeba ujasnit si strategii v případě, že k tomuto souboji dojde.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Občan Chrenek občanu Fischerovi

Pětinu kampaně Jana Fischera zaplatí privatizátor českého zdravotnictví Tomáš Chrenek. Lídr mezi pravicovými kandidáty na prezidenta příspěvek vítá. Neuvádí ovšem, zda se na Hradě zasadí o zrušení všeobecně přístupné zdravotní péče.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Prezidentským kandidátem občanské společnosti je i Jiří Dienstbier

V souboji s produkty pokleslého marketingu, jako jsou Jan Fischer či Miloš Zeman, má nárok ucházet se o podporu občanské společnosti pro prezidentskou volbu samozřejmě každý. Ale jeden člověk, který má reálnou šanci zvítězit, ji už získal.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Prezidentský profil

Většina občanů chce nadstranického prezidenta světového formátu. Přitom by ale stačil prezident, postupující standardně v duchu Ústavy.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Fischer na Hrad

Po pozorném poslechu Fischerova prvního kandidátského projevu lze podle autora konstatovat, že tento kandidát je „mastný i slaný“. Hovoří k věci a lze mu jeho slova věřit - na rozdíl od většiny současných českých politiků je věrohodný.

Image

Analýza

Vratislav Dostál: Mezi prezidentskými kandidáty na pravici začíná být přelidněno

Vstup Vladimíra Dlouhého do prezidentské kampaně stupňuje konkurenční tlak mezi pravicovými kandidáty. Z kandidátů Roithová, Fischer, Švejnar, P. Sobotka, Schwarzenberg, Dlouhý, by se nakonec mohl smát někdo se stranickým zázemím.

Klaus_zeman

Analýza

Vratislav Dostál: Podporuje Klaus Zemana proto, aby pomohl Fischerovi? A co udělá KSČM?

Václav Klaus rozšířil počet podporovatelů kandidatury Miloše Zemana na Hrad. Proč nepočkal s podporou na kandidáta ODS? Zeman má jen minimální šance zvítězit, ale může ohrozit kandidaturu Jiřího Dienstbiera. Jak se nyní zachovají komunisté?

Zobrazeno 23 / 23