Česká pošta

Image

Zpráva

Ve sporu mezi Českou poštou a ČTÚ jde o ceny základních služeb

Český telekomunikační úřad neudělil České poště poštovní licenci, neboť její ceny neodpovídaly nákladům. Pošta se brání tím, že základní služby si objednává stát a měl by je také zaplatit. Pro občany se ale v posledku nic nemění.

Peichler_2010

Komentář

Patrik Eichler: Posílat knihy poštou zadarmo

Letošní srpnový seriál Uskutečnitelné utopie v Deníku Referendum přináší přehlídku myšlenek a podnětů, které by mohly vylepšit kvalitu života a změnit k lepšímu tvář společnosti. Patrik Eichler navrhuje posílání knih poštou zadarmo.

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Pošta a prostředí bobtnajícího hněvu

Na Českou poštu se občané často zlobí a ta se snaží zavádět různá efektivizační opatření, tu více, tu méně účinná. Ondřej Vaculík se zamýšlí, co by mohlo fungovat na malých venkovských pobočkách.

Hp-img-01

Zpráva

Analýza: Lidé odcházejí z venkova, pomohla by lepší veřejná doprava

Za posledních dvacet let zanikla třetina malých samoobsluh. Z malých obcí mizí školy, pošty i malé živnosti a počet obyvatel v nich trvale klesá. Ministerstvo zemědělství hodlá malé podnikatele podpořit miliardami korun.

Paul_mason

Komentář

Paul Mason: Nenadávejte na stávkující! Napřesrok bychom měli stávkovat všichni

Buďte jako pošťáci. Žádejte vyšší platy i důchody a trvejte na důstojných pracovních podmínkách. Paul Mason komentuje stávku pošťáků ve Velké Británii – jeho slova ale platí i pro nás.

_esk__rozhlas

Zpráva

Český rozhlas selhává při informování o tématu migrace, tvrdí analýza

Podle jedné ze čtyř analýz vysílání Českého rozhlasu, které si nechala vypracovat Rada ČRo, Český rozhlas ne zcela naplňuje svou zákonem vymezenou funkci informovat o tématu migrace. Ostatní analýzy odhalily spíše méně vážná pochybení.

115143_mediafax_iva_ondrackova

Zpráva

Pošťáci si stěžují na pracovní podmínky. A chystají demonstraci

Zaměstnanci České pošty chystají demonstraci. Úředníkům se nelíbí neproplácení přesčasů, diskriminace a psychický nátlak na pracovištích. Akce se uskuteční v pondělí v Praze od 11:00.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Krutá zima, suché jaro

Mít v zaměstnání odbory znamená mít vyšší mzdu i lepší zacházení. Zároveň s odboráři z brněnské strojírenské IG Watteeuw to dokazují odboráři z České pošty.

Vaculik2

Fejeton

Ondřej Vaculík: Hlas od Vepora zní pravdivě

Příběh Ondřeje Vaculíka o setkání s cigánskou kapelou Bartošovců od Čierneho Balogu má svoje pokračování. V dalším z letních fejetonů.

115173_mediafax_iva_ondrackova

Zpráva

Vláda schválila novelu poštovního zákona, k rušení poboček nedojde

Sobotkova vláda rozhodla o tom, že Česká pošta dostane v příštím roce kompenzaci za ztrátové služby ve výši až 700 milionů korun. V roce 2017 získá až 600 milionů a o rok později až 500 milionů korun. Peníze zamezí rušení poboček.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Pošta do dobrého počasí

Sociálnědemokratičtí ministři si nechali v debatě o České poště vnutit kupeckou logiku ministra financí. Ptát by se měli přinejmenším na osud zaměstnanců, které se státní podnik chystá propustit.

115173_mediafax_iva_ondrackova

Zpráva

Vláda projedná novelu poštovního zákona, odbory návrh podporují

Sobotkova vláda projedná změnu zákona o poštovních službách. Odboráři si od ní slibují zlepšení situace zaměstnanců, není podle nich udržitelné, aby finančně ztrátové aktivity byly kompenzovány především v oblasti personálních nákladů.

Img_20160724_142129

Komentář

Eva Hájková: Pošťáci, dopisy, spoje

Základem živého spojení, které je volné a pohyblivé, je vzájemná komunikace. Dříve v tomto ohledu hrála nezastupitelnou roli pošta. Komunikace je ale důležitá bez ohledu na to, kdo ji zajišťuje.

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Česká pošta a naše anticivilizace

Úvahy o převedení poboček České pošty na soukromníky, na tzv. franšízy, jsou součástí širšího trendu, kdy se český venkov odcivilizovává. Zanikají obchody i obecní knihovny, pustnou fary, ruší se lokální železniční tratě, zavírají se místní školy.

Ax1

Sloupek

Daniel Soukup: Česká pošta mezi císařpánem, hypermodernizací a plyšáky

Česká pošta přešlapuje na místě. Je přitom důležité, aby našla způsob, jak úspěšně fungovat v 21. století.

Fischerova_11_p1

Komentář

Táňa Fischerová: Amazon?

Americká firma Amazon odchází z Německa, kde se kvůli jejím praktikám a zacházení se zaměstnanci dokonce stávkovalo. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a předseda vlády Bohuslav Sobotka by rádi, aby firma přišla do ČR.

Novak

Komentář

Pavel Novák: Pošťák není hokynář

Neoliberální metody postupně pronikají do veřejného sektoru. Příkladem jsou zhoršující se pracovní a platové podmínky v České poště, kde jsou zaměstnanci u přepážek nuceni prodávat všemožné produkty. Pokud nesplní kvótu, hrozí jim vyhazov.

131127_mediafax_tomas_tkacik

Zpráva

Zaměstnanci České pošty protestovali proti šikaně vedení

Iniciativa ProAlt společně s Federací výkonných zaměstnanců České pošty vystoupily proti praktikám, které se v poslední době staly v této instituci normou. Aktivisté ve čtvrtek vnikli do hlavní budovy České pošty v Praze a okupovali přepážky.

Zpráva

Pošťáci dělají pod hrozbou výpovědi komisaře jako přesčasy

Výkon sčítání v podání České pošty zůstává veřejnosti skryt. Doručovatelé si ale stěžují, že práci komisařů nesměli odmítnout, platové ohodnocení je nedostatečné a v organizaci je nepořádek.

131127_mediafax_tomas_tkacik

Zpráva

Pošta do jmenování nového ředitele přerušila zavírání poboček

Česká pošta se dohodla se zástupci místních samospráv, měst i obcí, že zastaví zavírání svých poboček do té doby, než bude jmenován nový ředitel. I kvůli rušení poboček odvolal bývalou ředitelku Marcelu Hrdou ministr vnitra Radek John (VV).

Zpráva

Pošta se na pobočkách dohodla s městy, obce vynechala

Česká pošta podepsala se Svazem měst a obcí memorandum o rušení svých poboček. Sdružení více než tisícovky malých obcí ale s plány na rušení nesouhlasí. Hájí dostupnost veřejných služeb a společenskou funkci pošt a pošťáků na venkově.

Image

Zpráva

Malé obce usilují o zachování svých poštovních poboček

Sdružení místních samospráv ČR hájí zájmy malých obcí. Jednalo a ještě bude jednat s vedením státního podniku Česká pošta o hrozícím rušení několika stovek jejích poboček. Pro začátek se pokusí získat jejich seznam. Pošta chce rušením šetřit.

Zpráva

Pošta chce zavřít malé pobočky a propustit dva tisíce lidí

Česká pošta chystá propouštění a nejistý systém frančízy pro pracoviště v malých obcích. Odboráři snížení stavů připouštějí, obce ale o pobočky rozhodně přijít nechtějí.

Zobrazeno 23 / 23