BIS

Stejskal

Komentář

Libor Stejskal: Je problém, že prezident nevěří zpravodajským službám?

Nejvyšší představitelé výkonné moci nevěří tajným službám, pohrdají jimi a ještě se tím chlubí. Co z toho plyne? A je to opravdu takový malér, jak v současné vypjaté atmosféře zaznívá?

Fotka_j

Komentář

Jiří Karen: Doufejme, že o bezpečnostních hrozbách ví BIS víc než o výuce dějepisu

Aniž by si to v Bezpečnostní informační službě uvědomovali, jejich nesmyslná poznámka o výuce dějepisu, stejně jako ještě trapnější reakce ministerstva, nás k zemím jako Rusko přibližuje víc než prakticky cokoli, co slyší žáci ve škole.

Berg

Komentář

Michal Berg: Apple, kapitalismus a soukromí. Znárodníme i hesla?

Michal Berg polemizuje s textem Jana Májíčka, který vyšel v DR 30. prosince a týkal se hledání východiska v případě podezření z bezpečnostních rizik, která mohou plynout z využívání čínských technologických firem.

Ivan-stampach-profil-foto

Sloupek

Ivan Štampach: Paradoxní důvody ruské hybridní války

Je na místě před Ruskem varovat, jak to činí BIS ve své zprávě. Jeho vývoj budí oprávněný strach. Ale nelze odhlédnout od neblahé role, kterou v dnešním nepříznivém vývoji Ruska, sehrál po konci studené války Západ.

Image

Zpráva

BIS varuje před ruským a čínským vlivem. Opozice chce zřídit speciální komisi

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby upozorňuje na rostoucí vliv zpravodajských služeb Ruska a Číny v České republice. Opozice proto chce zřídit vyšetřovací komisi, jež by přinášela návrhy, jak ovlivňování české politiky čelit.

Abb

Zpráva

Bartošova Národní demokracie se soudí s ministerstvem. Prý není extremistická

Zbraň do každé rodiny, zní jedno z předvolebních hesel Bartošovy Národní demokracie. Teď strana usvědčeného antisemity žádá vyjmutí ze všech zpráv o extremismu. Oponenturu ke znaleckému posudku však nepředložila včas.

Robert-brestan-cb

Komentář

Robert Břešťan: Kdo bude dohlížet na tajné služby?

Název Poslanecký výbor pro bezpečnost nezní příliš zajímavě. Na zajímavosti však výbory a komise získávají spolu s konkrétními poslanci a poslankyněmi, kteří v nich zasednou, konstatuje Robert Břešťan z HlidaciPes.org.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Pravicový extremismus je na vzestupu

Podle BIS a ministerstva vnitra je pravicový extremismus v útlumu, a jeho místo zaujímá extremismus levicový. František Kostlán tuhle perspektivu naprosto odmítá a polemizuje s oficiálními stanovisky obou institucí.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: BIS zrušme a postavme novou

Bezpečnostní informační služba podle Františka Kostlána nefunguje, jak má. Operuje s pojmy, jak se jí zlíbí, nedaří se jí dlouhodobě stopovat nárůst extrémismu a od své neschopnosti pouze odvádí pozornost.

Lukas_kraus

Komentář

Lukáš Kraus: Extremista Masaryk?

Způsob, jakým BIS píše ve výroční zprávě o ProAltu a odborářích, ohrožuje podstatu liberální demokracie.

64621_mediafax_vit_drbal

Zpráva

Hazardní lobby ovlivňovala zákon o loteriích, upozorňujě výroční zpráva BIS

Podle výroční zprávy Bezpečnostní informační služby za loňský rok ovlivňovali zástupci hazardní lobby legislativní proces, který zpřísňoval podmínky pro podnikání v hazardu, a to přes instituce, kde se o podobě nové legislativy rozhodovalo.

Image

Zpráva

Kádner je v komisi pro BIS ve střetu zájmů, tvrdí ČSSD

Vláda by měla nahradit poslance Věcí veřejných Davida Kádnera ve sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Tvrdí to sociální demokraté s odůvodněním, že je bývalým zaměstnancem ABL. Kádner střet zájmů ale popírá.

Kostl_n

Sloupek

František Kostlán: Tajná služba jako nástroj moci

Pokud BIS funguje stejně kvalitně, jako vyznívají její zprávy, je nejvyšší čas ji rozpustit a začít stavět novou na zelené louce.

Image

Zpráva

Tajné služby budou mít zřejmě přístup k výpisům z mobilů

Součástí připravované novely zákona o elektronických komunikacích je ustanovení, dle něhož budou provozovatelé komunikačních sítí muset poskytovat provozní a lokalizační údaje z mobilních telefonů a internetu vedle policie také tajným službám.

Slerkanew

Sloupek

Josef Šlerka: Co BIS měl/a vědět o minulém roce

Výroční zpráva české Bezpečnostní a informační služby přináší řadu zajímavých podnětů k zamyšlení, aniž by byl její obsah přespříliš konkrétní a vzbudil žádoucí ohlas.

Image

Zpráva

Šetření se dotkne i tajné služby

BIS dostane v rozpočtu pro rok 2010 asi o 56 milionů méně než loni, menší objem financí se však nemá odrazit na jejím fungování.

Sazka1

Zpráva

EURO: Sazka má desetimiliardový dluh

Podle článku serveru Euro.cz dluží státní společnost Sazka kolem deseti miliard korun. Více než polovinu kvůli Sazka Aréně, svéráznému pomníku svého ředitele Aleše Hušáka.

Zobrazeno 17 / 17