Dada

Daniel Hůle

Profil

Autor je zaměstnancem společnosti Člověk v tísni.

Image

Komentář

Konec vymahačů trvale udržitelného dluhu

V České republice máme nejvyšší počet exekucí na počet obyvatel v Evropě. Znamená to, že jsou Češi méně chytří nebo zodpovědní než jiní Evropané, anebo máme jen horší systém?

Image

Komentář

Zatočit s dluhy, ne s lidmi

V posledních týdnech se objevily hned dva návrhy kladoucí si za cíl snížit počet předlužených lidí v České republice. Oba návrhy se zásadně liší téměř ve všech aspektech kromě jednoho, a tím je role státu.

Image

Komentář

Nepovinná povinnost aneb jak naplnit vládní prohlášení o povinné školce

Daniel Hůle vnáší zásadní fakta do sporu o novelu školského zákona. Ten na stránkách Deníku Referendum rozehrál Petr Chaluš a Martin Profant. Pozitivem sporu zůstává, že všechny jeho účastníky motivuje snaha zlepšit situaci nejchudších.

Komentář

Když socialisté chudým berou a bohatým dávají

Zákon o dětských skupinách, který dnes projednává Poslanecká sněmovna, může v případě svého schválení ohrozit existenci desítek klubů pro chudé děti a tisíců dětských klubů pro nejmenší nebo mateřská centra.

Komentář

Podaří se omezit obchod s bídou?

Česká republika se může pochlubit nejdražším systémem na vymáhání dluhů v celé Evropské unii. Spory mezi firmami s milionovými zisky a běžnými občany rozhodují rozhodci najatí těmito firmami, pro které každý spor představuje zakázku.

Zobrazeno 5 / 5