Dada

Daniel Hůle

Profil

Autor je zaměstnancem společnosti Člověk v tísni.

Komentář

Oddlužení jako nedostupný sen

V České republice máme nejspíš největší počet exekucí na obyvatele EU. Zároveň tu platí také velmi přísný insolvenční zákon. Změny se však pravděpodobně hned tak nedočkáme.

Image

Komentář

Konec vymahačů trvale udržitelného dluhu

V České republice máme nejvyšší počet exekucí na počet obyvatel v Evropě. Znamená to, že jsou Češi méně chytří nebo zodpovědní než jiní Evropané, anebo máme jen horší systém?

Image

Komentář

Zatočit s dluhy, ne s lidmi

V posledních týdnech se objevily hned dva návrhy kladoucí si za cíl snížit počet předlužených lidí v České republice. Oba návrhy se zásadně liší téměř ve všech aspektech kromě jednoho, a tím je role státu.

Image

Komentář

Nepovinná povinnost aneb jak naplnit vládní prohlášení o povinné školce

Daniel Hůle vnáší zásadní fakta do sporu o novelu školského zákona. Ten na stránkách Deníku Referendum rozehrál Petr Chaluš a Martin Profant. Pozitivem sporu zůstává, že všechny jeho účastníky motivuje snaha zlepšit situaci nejchudších.

Komentář

Když socialisté chudým berou a bohatým dávají

Zákon o dětských skupinách, který dnes projednává Poslanecká sněmovna, může v případě svého schválení ohrozit existenci desítek klubů pro chudé děti a tisíců dětských klubů pro nejmenší nebo mateřská centra.

Komentář

Podaří se omezit obchod s bídou?

Česká republika se může pochlubit nejdražším systémem na vymáhání dluhů v celé Evropské unii. Spory mezi firmami s milionovými zisky a běžnými občany rozhodují rozhodci najatí těmito firmami, pro které každý spor představuje zakázku.

Zobrazeno 6 / 6