Mariana_otterov_grey

Mariana Otterová

Profil

Autorka pracuje v knihkupectví. Občas do některé knihy nahlédne a něco si zapamatuje. Má ráda ticho lesa i ruch Prahy, odvahu bořit i bezpečí tradice. Nemá ráda konvence a plněnou papriku.

Image

Komentář

Děti v kavárnách v ČR chceme

V některých kavárnách jsou dětské koutky zaběhnutou praxí, v jiných je přítomnost malých dětí spíše výjimkou. Patří děti do kaváren? Obtěžují dětské koutky zaměstnance a další hosty? A co všechno může v té otázce sehrát svou roli?

Komentář

Omluva anarchistům

Mariana Otterová o tom, jak policie ztrácí svými přešlapy podporu i u těch, kteří se jí doposud zastávali. Policejní zásahy posledních let se dají rozčlenit především na sporné, bizarní a nepřijatelné.

Komentář

Milada Horáková a očkování

Jak zabít veřejnou debatu? Recept nabízejí vehementní zastánci i vehementní odpůrci očkování: povýšeností a přezíravostí na straně jedné, umanutostí a paranoiou na straně druhé.

Image

Komentář

(K)očkování s miliony

Kdyby dnes média informovala o novele zákona o ochraně veřejného zdraví, mohl by to někdo omylem považovat za silvestrovský vtip. Jenže je to realita a nezbývá nám, než si do Nového roku přát hodně radosti, lásky a zdraví, hlavně to zdraví.

Komentář

Porody tisíce a jedné noci

Česká republika je rájem feminismu a zemí, která nemá žádný problém s respektem k názorům žen. Aspoň tak to vypadá z debat nad muslimskými šátky. Myslí si to i návštěvnice českých porodnic?

Komentář

Pan Nesmělý: Můj život s MHD

Pohádka o jednom dopravním podniku, o velkém městě s pozoruhodnými zastupiteli, o těžké době a taky o lásce a štěstí.

Komentář

Bůh není mrtev. A církev?

V osobně laděném textu autorka vysvětluje, proč se rozhodla opustit církev a jít duchovní cestou samostatně. Kritika konkrétních podob církevního života se soustřeďuje do tří okruhů – náboženského, politického a sociálního.

Komentář

V neděli se nedělá

Nepřetržitá práce bez dne odpočinku, k níž je nuceno stále více lidí, může mít na člověka zničující dopad. Opravdový pracovní klid by naopak přispěl nejenom k individuálnímu odpočinku, ale také ke sdílení volna s druhými.

Komentář

Komunismus včera a dnes

Českobratrská církev evangelická varuje: komunismus škodí Vám i lidem ve Vašem okolí. Před skutečnými problémy dneška nás ovšem nevaruje.

Komentář

O ufňukanosti levice i pravice

Má Roman Joch pravdu, je ufňukanost charakteristickým rysem levice? Nebo je právě tak vlastní i pravicové argumentaci pro soukromé vlastnictví a proti společenským alternativám?

Komentář

Zneužívají blondýny sociální dávky?

Deník Právo, který od jisté doby systematicky šíří rasové předsudky, by se měl přejmenovat na Bílé právo.

Zobrazeno 11 / 11