Jan_sladek

Jan Sládek

Profil

Autor je pedagog a sociolog. Působí na Katedře sociologie FF UK.

Image

Komentář

Jak přežít svoje mýlení

Jan Sládek se v dnešním dílu letního seriálu o životních omylech svěřuje s pěti osobními životními zákrutami, které mu sice zpočátku zkomplikovaly život, ale nakonec přinesly důležité poznatky.

Image

Komentář

Problémy s bydlením: dobře už bylo

V České republice existuje vysoké procento domácností, které jsou ohroženy ztrátou bydlení. Bydlení je přitom věc veřejná, mělo by být proto záležitostí tvorby politik a strategického plánování, nikoli oblastí komerčního podnikání.

Image

Komentář

Konec squattingu v Čechách

Až se bude stát schopen starat o budovy ve svém vlastnictví a vymáhat totéž i po soukromých majitelích, nebude už žádný důvod chátrající budovy obsazovat, argumentuje Jan Sládek ve svém komentáři.

Image

Komentář

O mrtvých jen dobře. Ale...

V době, kdy se dění čím dál víc přesouvá z reality na sociální sítě, není snadné odolat lákadlu virtuální pozornosti - za cenu toho, že budeme jen prázdně tlachat, jak shrnuje krátký komentář Jana Sládka.

Image

Komentář

Hra na chudobu

Sociolog Jan Sládek kritizuje experiment MF Dnes, v němž si trojice osobností vyzkouší jeden den s částkou 113 korun. Reality show podle něj v dobré víře zakrývá právě to, co činí chudobu v českých zemích chudobou.

Komentář

Vlevo dolů po zelené

Jan Sládek nabízí Romanu Šolcovi jednu možnou odpověď na jeho inzerát, který poptává politickou stranu pro levicové liberály. Může tou stranou být Strana zelených?

Komentář

Levicoví liberálové mají koho volit

Existuje řada důvodů, proč by v předčasných volbách měl levicový liberál zvážit volbu Strany zelených. Vládní angažmá SZ bylo nešťastné, v roce 2010 za něj strana byla jasně potrestána, nyní si však zaslouží druhou šanci.

Komentář

Májáles: svátek studentů mimo dobro a zlo

Konání dvou „konkurenčních“ majálesů, Pražského a Studentského, ukázalo, že svou studentskou identitu prožívají různí studenti různě – a na tom není nic špatného.

Komentář

Sny o probouzení občanské společnosti

Přímá prezidentská volba se děje v režii politických stran, které se v jejím průběhu na občanskou společnost neobracely. S hodnocením výsledného působení volby na růst občanské společnosti musíme ještě počkat.

Komentář

Zápisné: kompromis, jaký nemá být

Je dobré, že se do čela ministerstva se dostal odborník, který je ve vysokoškolské politice dlouhodobě a vytrvale aktivní. Prosazování zápisného ale popírá jeho vlastní předešlé postoje. Je rozdíl mezi profesorem Fialou a ministrem Fialou?

Zobrazeno 10 / 10