Proč se hlásím k levici

Vdm_ivanlesay

Komentář

Ivan Lesay: Vampír a zrkadlo

Videoanketa na slovenském webu Levé spektrum není reklama na levici, ale spíše její psychoterapie. Po příjemném posezení na Freudovském gauči je ale třeba začít klást další otázky - a hledat na ně odpovědi.

Azemancikova1

Sloupek

Alena Zemančíková: Proč jsem konzervativní

Svět nemusí nutně zůstat úplně beze změn, přestože mnohé inovace zhoršují prostředí kolem nás. Proměna by však měla být zelená a měla by vrátit společnost k ideálu rovnosti.

75751_mediafax_roman_hruby

Esej

Vladimír Špidla: Proč se hlásím k levici?

Po povolební přestávce pokračuje anketa Proč se hlásím k levici druhým blokem textů. V dnešním vydání jej zahajuje úvaha Vladimíra Špidly.

Esej

Jakub Fidler: Proč se hlásím k sociální demokracii

Diskuse Proč se hlásí k levici dnes pokračuje v Deníku Referendum dvěma texty. Klasickým textem Jana Kellera a podivuhodně podmanivým příspěvkem mladého sociálního demokrata Jakuba Fidlera.

Esej

Jan Keller: Proč se hlásím k levici?

Jan Keller přispěl do ankety Proč se hlásím k levici textem, který už ve chvíli jeho vydání lze označit za klasický. A navíc přidal i odpověď na otázku, do jaké společnosti netouží patřit. Co chtít od sociologa víc?

Esej

Lukáš Kraus: Proč se hlásím k levici

Náš spolupracovník Lukáš Kraus svůj příspěvek do debaty Proč se hlásím k levici napsal až po minulém víkendu. Přestože texty vycházejí vždy ve víkendových vydáních, rozhodli jsme se vyhovět jeho žádosti a zveřejňujeme jej již dnes.

Esej

Erazim Kohák: Proč se hlásím k sociální demokracii

Erazim Kohák svůj příspěvek do ankety nazval Proč se (ne)hlásím k levici. V úvodu textu si anketní zadání zužuje a zpřesňuje způsobem, který redakce promítla do nového názvu.

Esej

Markéta Hrbková: Proč se hlásím k levici

Celkově devátým příspěvkem do ankety Proč se hlásím k levici je následující esej Markéty Hrbkové.

Image

Esej

Ivan Štampach: Proč vlevo, a co to pro mne znamená?

Jedním z textů, jimiž v třetím týdnu pokračuje anketa Proč se hlásím k levici, je následující úvaha Ivana Štampacha.

Image

Esej

Adam Borzič: Proč se hlásím k levici

Adam Borzič si ke své anketní úvaze jako motto vybral výrok Petra Kyliána: „Proč se hlásím k levici? Protože jsem věřící.“

Image

Esej

Jiří Pehe: Proč se hlásím k levici

Jedním z trojice esejů, jimiž dnes v Deníku Referendum pokračuje přehlídka úvah na téma Proč se hlásím k levici, je následující text Jiřího Pehe.

Image

Esej

Jaroslav Šabata: Proč se hlásím k levici

Minulý týden v rubrice Víkend Deníku Referendum započala anketa Proč se hlásím k levici. Jedním z dnešních příspěvků je text Jaroslava Šabaty.

Image

Esej

Anna Šabatová: Proč se hlásím k levici

Minulý týden v rubrice Víkend Deníku Referendum započala anketa Proč se hlásím k levici. Jedním z dnešních příspěvků je text Anny Šabatové.

Image

Esej

Saša Uhlová: Proč se hlásím k levici

Minulý týden v rubrice Víkend Deníku Referendum započala anketa Proč se hlásím k levici. Jedním z dnešních příspěvků je text Saši Uhlové.

Zpráva

Anketa Proč se hlásím k levici pokračuje rozhovorem generací

Před týdnem započal v Deníku Referendum projekt, jehož cílem je zmapovat kulturní i politickou sílu současné české levice. Každý týden zde vyjdou úvahy autorů s rozmanitými východisky, jejichž odpovědi na anketní otázku mohou být inspirací.

Image

Esej

Jakub Patočka: Proč se hlásím k levici

Prvomájová úvaha si klade za cíl pokusit se zahájit debatu o tváři současné levice u nás.

Zobrazeno 16 / 16