Lubomír Zaorálek

_ce1cd2549e9b393ecafaee128e25e2e3d15bc15df4eb363cc6_pimgpsh_fullsize_distr

Komentář

Ondřej V. Novák: Zaorálek na horské dráze

Po sjezdu sociálních demokratů se o Lubomíru Zaorálkovi mluvilo jako o naději české levice. Dlouhodobě oblíbený liberál, který chce stranu naučit mluvit srozumitelně. Ale stačí jeden překroucený titulek a z hrdiny je persona non grata.

Image

Rozhovor

Rozhovor s Lubomírem Zaorálkem: Co předvádí Babiš, to má nádech grotesky

Znovuzvolený místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek byl největší hvězdou 39. sjezdu ČSSD. Mluvili jsme s ním o tom, proč nekritizuje Roberta Fica, proč věří, že ČSSD může porazit Babiše, a proč by ČSSD v případě úspěchu vládla jinak než nyní.

10514828_10152547240828276_363905207_n

Zpráva

Končí Drulák na ministerstvu? Nebudu to zatím veřejně komentovat, říká

Podle deníku Právo končí na konci srpna Petr Drulák na ministerstvu zahraničí. Důvodem mají být osobní spory s ministrem Lubomírem Zaorálkem. Tiskový odbor resortu informaci nepotvrdil, avšak ani nevyvrátil. A Drulák nyní nechce věc komentovat.

Petertkac_cb

Komentář

Peter Tkáč: Zaorálkova cesta do Egypta byla ostuda

Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek pomáhá organizovat obchod českých zbrojovek s Egyptem. Vzhledem k charakteru tamního režimu pak znějí jeho slova o etice v byznysu značně pokrytecky.

Zaor_lek

Komentář

Lubomír Zaorálek: Důstojnému životu musí pomáhat i byznys

Zveřejňujeme komentář šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka u příležitosti vzniku Národního akčního plánu pro byznys a lidská práva.

Thailand_red_shirts2

Zpráva

NESEHNUTÍ: Česká republika vyzbrojuje nedemokratické režimy

Česká republika v roce 2014 pokračovala ve vyzbrojování diktátorských a nedemokratických režimů. Vyplývá to ze zprávy Ministerstva průmyslu a obchodu, kterou na svém středečním zasedání schválila vláda.

Bican

Zpráva

Petr Drulák opouští místo náměstka, ale po dohodě

Dosavadní náměstek Ministra zahraničních věcí Petr Drulák bude nově zodpovídat za politický kabinet ministra Lubomíra Zaorálka. Děje se tak na základě vzájemného dohody s ministrem.

Vojtech_srnka

Komentář

Vojtěch Srnka: Být skutečným přítelem Izraele

Ministr zahraničí se na své cestě do okupovaných palestinských území ostře vyslovil k současné izraelské politice. Jeho ostrá slova na izraelskou stranu by měly následovat stejně ostré diplomatické činy. Pravý přítel by to určitě pochopil.

Ra_ka

Komentář

Antonín Rašek: Achillova pata koncepce zahraniční politiky

Zaorálkova a Drulákove zahraniční koncepce je čtvrtou polistopadovou. Jejími klíčovými body by podle Antonína Raška měly být ukrajinská krize a migrace.

Portret

Komentář

Markéta Hrbková: Diplomat konspiračních teorií

Český zmocněnec pro energetiku Václav Bartuška se podle Markéty Hrbkové dopustil výroků, které nejsou hodny jeho diplomatického postu.

Vojtech_srnka

Komentář

Vojtěch Srnka: Zaorálkova kam vítr, tam plášť koncepce

Od nové koncepce české zahraniční politiky se čekala řada pozitivních změn, v otázce vztahu k Izraeli je ale výsledek spíše opačný. Dle Vojtěcha Srnky je přímo v rozporu s hodnotami, k nimž nezřídka hlásí i současný ministr.

Ostampach

Sloupek

Ivan Štampach: Jak dál s novou vládou?

V nové vládě je pár osobností, které přesvědčivě reprezentují její demokratickou, liberální a sociální politiku, ale také pár pragmatiků. Naděje je však snad silnější, než všudypřítomná skpese.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Osobami od témat

I když sledujeme spor o obsazení postu ministra zahraničních věcí, vůbec se v něm nehovoří o zahraniční politice. Přitom nelze vyloučit, že prezident se vládě nechce podřizovat z věcných důvodů.

313091

Zpráva

Bakala neuspěl s pokusem obnovit soud se Zaorálkem. Označení gauner byla kritika

Pražský městský soud neobnovil řízení, které vedl s místopředsedou ČSSD Lubomírem Zaorálkem podnikatel Zdeněk Bakala. Zaorálek v souvislosti s kauzou bytů OKD označil Bakalovo chování za gaunerské. A soud mu dal opakovaně za pravdu.

463163_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Bakala se chová jako gauner, potvrdil soud

Finančník Zdeněk Bakala se podle Lubomíra Zaorálka chová v případě sporu o 45 000 bývalých bytů OKD na Ostravsku jako gauner. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek Bakalovu žalobu na ochranu osobnosti definitivně odmítl s tím, že Zaorálkův výrok má znaky oprávněné kritiky.

475961_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Vládní krize trvá, Klaus označil pokusy premiéra za bezcenné

Prezident Václav Klaus odmítá přijmout demisi ministrů za Věci veřejné do doby, než mu premiér představí svůj plán. ODS ale trvá na tom, že VV nejprve musejí ustoupit ze svých ožadavků. Radek John oznámil, že pokud koalice VV vytlačí, budou předčasné volby.

421635_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

ČSSD chce s vládou jednat o úpravě DPH, nabízí alternativy

Čelní představitelé sociální demokracie vyzvali vládu Petra Nečase k jednání o chystaných daňových úpravách i o důchodové reformě jako celku. Podle Jiřího Paroubka by ale měli být razantnější.

1057_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Česká republika zavírá ambasády v Africe a Karibiku

Počínaje pondělkem budou uzavřena česká velvyslanectví v Kongu, Venezuele, Keni, Jemenu a Kostarice. Ruší se také konzulární zastoupení v Bombaji. Lubomír Zaorálek považuje rušení ambasád za odborně neobhajitelný krok.

Image

Zpráva

Keller, Bělohradský, Zaorálek a spol. vyrážejí na diskusní turné

V pondělí 31. ledna se v Brně uskuteční první díl putovního diskusního semináře Masarykovy demokratické akademie. Jan Keller a Jiří Pehe budou diskutovat o možnostech sociální demokracie zvrátit neoliberální tendence ve směřování české politiky.

374697_mediafax_jakub_deml

Zpráva

Exkluzivně: Zaorálek odpovídá Bakalovi. V jeho dopise vidí čirou mystifikaci

Deníku Referendum se podařilo získat exkluzivně odpověď místopředsedy Poslanecké sněmovny Lubomíra Zaorálka na včerejší dopis podnikatele Zdeňka Bakaly: Sdělte, kdo je vlastníkem bytů OKD, žádá podnikatele ve svém dopise Zaorálek.

292151_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Lubomír Zaorálek ostře kritizuje rušení ambasád

Dnešní rozhodnutí vlády zrušit v rámci úspor několik zastupitelských úřadů je podle Lubomíra Zaorálka naprosto nekoncepčním počinem.

117135_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Koalice odmítá Zaorálka, chce někoho tichého

Radek John jednostranně vyhlásil konec „studené války" politických stran, konec přestřelek a napadání. Zástupci ustavující se koalice se shodují v tom, že Lubomír Zaorálek, kterého do čela sněmovny ČSSD navrhla, stanovená kritéria nesplňuje.

300077_mediafax_martin_majer

Rozhovor

Zaorálek: O budoucnosti ÚSTR se poradíme s Ústavem pro soudobé dějiny

Rozhovor Deníku Referendum s místopředsedou ČSSD Lubomírem Zaorálkem o budoucnosti Ústavu pro studium totalitních režimů z pohledu sociálních demokratů vznikl ještě před odvoláním Jiřího Pernese.

Veis-foto09

Komentář

Jaroslav Veis: O byty tu jde, ne o způsob urážení

Soudní spor Zdeňka Bakaly a Lubomíra Zaorálka není zajímavý tím, zda šlo o urážku na cti, ale podstatou celé aféry s koupí bytů, která onomu výroku předcházela.

313087_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Soud: názor, že Bakala se chová jako gauner, je přiměřená kritika

Finančník a mediální magnát Zdeněk Bakala neuspěl s žalobou na poslance ČSSD Lubomíra Zaorálka, který jej přirovnal ke gaunerovi. Soud žalobu zamítl ve všech bodech.

32187_mediafax_zdenek_figura

Zpráva

Bakala nesmí nakládat s byty OKD, nejistota nájemníků trvá

Bakala nyní nemůže prodávat byty, na které upírá nájemníkům předkupní právo.

Img_4184

Zpráva

Ústavní soud dnes jedná o Lisabonské smlouvě. Maďaři hrozili už včera

Boj o Lisabonskou smlouvu se přiostřuje. Zatímco dnes bude Ústavní soud posuzovat soulad Lisabonské smlouvy s českým ústavním pořádkem, včera Maďarsko pohrozilo, že bude blokovat udělení případné výjimky.

Zobrazeno 27 / 27