Dienstbierův svazek

Recmanov__profil

Sloupek

Ivana Recmanová: Dienstbierovy genderové slabikáře

Genderově citlivé učebnice nejsou zdaleka jediným plánem ministra pro lidská práva. Dienstbierova agenda chce zajistit komplexní genderovou strategii i v dalších oblastech.

Image

Zpráva

S Jiřím Dienstbierem se dnes můžete rozloučit v Senátu

Při pietním aktu promluví ve Valdštejnském paláci Karel Schwarzenberg, Adam Michnik nebo Hans-Dietrich Genscher. Český rozhlas, jehož byl Jiří Dienstbier 1958-69 redaktorem, má poslední příležitost se mu omluvit za blamáž se spisem z dubna loňského roku.

309477_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Nový ředitel ČRo by měl být znám na konci května

Bývalé vedení ČRo porušilo v deseti případech zákon. Vyplývá to z auditu, jenž firma Ernst&Young představila na včerejším zasedání Rady ČRo. Na radě zároveň zazněla jména šesti kandidátů na post nového šéfa rozhlasu.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Jen si tak trochu plivnout?

Styčné body mezi obviněním Jiřího Dienstbiera a kauzou Milana Kundery pouze ilustrují zajímavý fenomén, jehož důsledky postihují řadu veřejně činných osob. Médii zveřejněná pomluva se rychle rozšíří, je však těžké se od ní následně očistit.

179193_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Autor nepravdivé zprávy o Dienstbierovi v rozhlase končí

Redaktor Českého rozhlasu Jan Hrbáček, který zveřejnil v pondělí nepravdivou zprávu o Jiřím Dienstbierovi, dal v rozhlase výpověď. Tvrdí, že s případem to nesouvisí. Český rozhlas se dnes Jiřímu Dienstbierovi omluvil.

154402025393787280

Komentář

Matěj Stropnický: Je na místě se ptát

Jiří Dienstbier byl zásluhou DR od spojení s rozvědkou očištěn. Tím ale věc nesmí skončit. Rozhlas musí pojmenovat dva problémy: nepoctivost redaktora Hrbáčka a neprofesionalitu šéfredaktora ČRo 1 Součka. A vyvodit ze závěrů závěry.

Petruska

Komentář

Petruška Šustrová: Blamáž aneb vzory amatérismu

Veřejnoprávní Český rozhlas bez důkazů nepravdivě nařkl Jiřího Dienstbiera a mluvčí Ústavu pro studium totalitních režimů lhal. Měla to být předvolební „bomba“?

Image

Fotogalerie

Kompletní svazek Jiřího Dienstbiera

Redaktor Deníku Referendum pořídil v Archivu bezpečnostních složek ČR snímky údajně neexistujícího svazku. Publikujeme je se souhlasem Jiřího Dienstbiera.

274219_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Rozhlas si vymýšlel, Dienstbierův svazek nebyl skartován

Redaktor Českého rozhlasu 1 Jan Hrbáček ve své zprávě v pondělí tvrdil, že vojenská rozvědka vedla senátora Dienstbiera jako spolupracovníka, jehož spis byl skartován. My jsme dnes složku našli. A věděl o ní i Hrbáček.

Zobrazeno 9 / 9