Do redakce DR přichází František Kalenda. A vrací se Petr Bittner

Dlouholetý spolupracovní rubriky Svět a přední znalec Latinské Ameriky nastupuje do rubriky Svět, aby se připravil na její převzetí po odchodu jejího dosavadního vedoucího Petra Jedličky na rodičovskou.

(red)

20.03.2018 18:46

Frantisek_a_fatima

Román Františka Kalendy Zlomený král minulý čtvrtek pokřtila jeho nová kolegyně Fatima Rahimi. Foto Michaela Antušková

Novinář, spisovatel a zavedený spolupracovník Deníku Referendum František Kalenda se stal novým členem redakce. Od dubna převezme rubriku Svět po Petru Jedličkovi, jejím dlouholetém vedoucím, který odchází na rodičovskou. Do redakce se rovněž vrací Petr Bittner, který do roku 2016 redigoval rubriku Názory.

František Kalenda je spisovatel a novinář, je předním znalcem Latinské Ameriky. Do Deníku Referendum píše od roku 2013, po celou dobu patří k širšímu autorskému okruhu. Vydal zde na sto třicet textů.

Minulý týden mu vyšel ve vydavatelství Vyšehrad historický román Zlomený král. Knihu mu křtila redaktorka DR Fatima Rahimi.

Petr Bittner patří k nejvýraznějším autorským osobnostem, které do českého mediálního prostředí vstoupily prostřednictvím Deníku Referendum. V loňském roce působil ve státní správě a v marketingu. Také on v Deníku Referendum publikoval přes sto názorových textů, především sloupků. Oba autoři zde, počínaje tímto týdnem, své sloupky znovu zavádějí.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.