Turné Žlutého barona skončí v neděli. Ve Vodňanech

Autoři knihy, redaktoři DR, ukončí tříměsíční putování po českých městech v neděli ve Vodňanech, které jsou sídlem Babišovy drůbežárny, jež na naše noviny kvůli jedné z kapitol knihy podala trestní oznámení.

(red)

27.07.2017 12:30

Lepi_i

V neděli končíme ve Vodňanech. Archiv DR

Související

Turné představující knihu Žlutý baron a s ní související film Selský rozum o souvislostech politického působení a podnikání Andreje Babiše skončí po třech měsících v neděli 30. července ve Vodňanech. Autoři se rozhodli umístit sem závěr turné proto, že zdejší Babišova drůbežárna na ně podala trestní oznámení kvůli kapitole knihy, která popisuje, jaké v ní panují neutěšené poměry, zejména ve vztahu k zaměstnancům. Poté, co Zuzana Vlasatá a Jakub Patočka strávili minulý měsíc půlden na Policii ČR, kapitola o vykořisťování zaměstnanců ve vodňanských drůbežárnách vyšla i v Deníku Referendum.

Turné v závěrečném týdnu už má za sebou hojně navštívené akce v Lounech a v Karlových Varech. Večerů, během nichž se kromě představení knihy Žlutý baron promítá film Selský rozum Víta Janečka a Zuzany Piussi, se v obou městech zúčastnilo přes sedmdesát lidí. Dnes se koná projekce v Aši, v pátek v Chebu, v sobotu v Klatovech. Turné na závěr zavítalo do karlovarského kraje, s nímž byl spjat dosud největší rozruch: kvůli akci v Sokolově, kterou se pokoušela zmařit tamní radnice a krajský úřad, kontrolované Babišovými lidmi.

Repro DR

Knihy Žlutý baron se od vydání na začátku května prodalo hodně přes deset tisíc kusů a překročila tedy hranici bestselleru. Knižní velkodistributoři ji evidují mezi nejprodávanějšími tituly roku. Kosmas ji od poloviny července nabízí také jako eknihu.

Akce ve Vodňanech začíná v šest hodin na fakultě rybářství v ulici Na Valše 207. Autoři knihy pořádají pro zájemce komentovanou prohlídku ubytoven zahraničních dělníků. Ta začne ve čtyři hodiny odpoledne na vodňanském náměstí.


SELSKÝ ROZUM - TRAILER #3 - VODŇANY from D1film on Vimeo.

Autoři partnerského filmu Selský rozum připravili v souvislosti s trestním oznámením třetí trailer. Po skončení turné Žlutého barona bude nadále možné zhlédnout samotný film. Autoři o připravovaných projekcích informují na svém FB. Objednat projekci je možné na stránkách D1 film. Uvedení dokumentu v České televizi se připravuje, ale termín zatím nebyl stanoven.


A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.