Pozvánka na prezentaci knihy Ondřeje Lánského

Zveme vás na prezentaci knihy Ondřeje Lánského s názvem Je třeba zavrhnout liberalismus? K jednomu problému modernity, která se uskuteční ve čtvrtek 17. prosince v Akademickém konferenčním centru.

Ve čtvrtek 17. prosince se od 18:30 v Akademickém konferenčním centru (Husova 4a, Praha 1) koná prezentace knihy Ondřeje Lánského s názvem Je třeba zavrhnout liberalismus? K jednomu problému modernity

Vystoupí zde Michael Hauser, Ondřej Lánský, Lukáš Matoška a Martin Profant. Akci moderuje Michal Trčka. Kniha Ondřeje Lánského nabízí kritiku liberalismu na pozadí kritické teorie uznání s využitím dekoloniálního myšlení vzešlého z kulturně civilizačního okruhu Jižní Ameriky.
Mezi klíčové znaky západní modernity, které charakterizují kulturní formaci, jež se stala základem mnoha současných společností, patří kapitalismus, liberální politika a v historickém ohledu také intelektuální projekt osvícenství. Při hledání odpovědí na současné globální a lokální problémy je třeba zkoumat tyto prvky, které jejich současnou podobu spoluformovaly.

A co si myslíte vy? Diskuse (0 příspěvků)

Pro vložení příspěvku musíte být zaregistrováni a přihlášeni.