Marie_hermanova

Marie Heřmanová

Profil

Autorka je antropoložka a novinářka, pracuje v Nadaci OSF Praha a od roku 2015 působí jako tisková mluvčí spolku Pomáháme lidem na útěku.

Image

Sloupek

Evropa za ostnatými dráty

Maďarsko zavádí novou azylovou politiku, jejíž součástí je uzavírání žadatelů do uzavřených detenčních táborů. To představuje z hlediska oklešťování lidských práv nebezpečný precedens.

Image

Sloupek

Pohádka o zlých neziskovkách

V posledních dvou letech zesílily ve veřejném prostoru výpady proti neziskovým organizacím. Racionální argumenty byste v jejich základu hledali marně, zato spřízněnost s propagandistickými weby je tu více než nápadná.

Image

Sloupek

Demokracie 2.0 podle Klučky

Ministerstvo vnitra se pokouší podstrčit do novely cizineckého zákona návrhy, které jsou ekonomicky zcela nesmyslné, odporují lidským právům a soudy je následně nejspíš zruší. Proč to tedy dělá?

Image

Sloupek

Méně zodpovědnosti, více koťátek

Facebook se tváří, že je pouze technologickou platformou. Zdráhá se proto přijmout zodpovědnost za šířený obsah. Přesto se čeští novináři a odborníci zatím neodhodlali ke kritickému postoji.

Image

Komentář

Trump proti globalizaci

Takzvaný „muslim ban“ vydaný prezidentem Trumpem vyvolává divoké diskuse, v českém prostoru se ale ne vždy rozlišují pojmy a dojmy. Marie Heřmanová shrnuje, co vše se v USA ve vztahu k cizincům aktuálně děje a co se může ještě reálně dít.

Recko

Komentář

Neviditelná humanitární katastrofa

Zdálo by se, že po dohodě Evropské unie a Turecka je uprchlická krize vyřešena. V Řecku a na Balkánské trase však stále zůstávají desetitisíce lidí – v mrazech, bez střechy nad hlavou, bez perspektivy na zlepšení.

Zobrazeno 6 / 6