Vladimír Špidla

Image

Zpráva

Důchodový systém je udržitelný a reformu nepotřebuje, říká studie Úřadu vlády

Úřad vlády představil studii, která se zabývá penzijními reformami v minulých dekádách. Dochází k závěru, že český důchodový systém je dlouhodobě udržitelný. Ovšem za předpokladu, že stát bude s to reagovat na rychlé změny ekonomiky.

Bican

Sloupek

Jaroslav Bican: Politika je vždy politická

Další díl z cyklu Expremiéři, který Česká televize vysílala tento týden, pojednává o Vladimíru Špidlovi. Jedná se o portrét politika, který se skutečně cítí být politikem a nebojí se politiku také hájit.

Unger2

Komentář

David Unger: Jak se vyhnout špidlovatění Bohuslava Sobotky?

Podle Davida Ungera mají Bohuslav Sobotka a Vladimír Špidla mnoho společného, ale pokud chce Bohuslav Sobotka uspět, tak si se špidlovským zakotvení v ideových zásadách a jasností vize nemůže vystačit.

_dsc9088a

Komentář

Vladimír Just: Obsazení resortu životního prostředí jako test volitelnosti ČSSD

Autor se připojuje k výzvě na podporu Vladimíra Špidly. Zdůrazňuje přitom, že způsob, jakým se nakonec ČSSD zachová k silně zanedbanému a minulými vládami zdevastovanému resortu, bude testem její volitelnosti.

Vaculik2

Sloupek

Ondřej Vaculík: Ekologické zoufání na bedrech Vladimíra Špidly

Podle Vladimíra Špidly je základní vize do budoucnosti pro širší levicovou politiku fúze ekologie a sociálních věcí. To by mohl být důvod pro prezidenta, proč ho nechtít ve vládě.

153207_mediafax_mikulas_krepelka

Rozhovor

Vladimír Špidla: Sociálně-ekologické myšlení by se mělo stát v ČSSD mainstreamem

Poslední sociální demokrat, který vyhrál volby a stal se po nich premiérem, nám poskytl rozhovor, v němž mj. líčí, proč jsou spekulace o Haškově premiérství Kalouskův trik, proč je Babiš autoritář a co má společného s těhotnou Francouzkou.

Peichler_2010

Sloupek

Patrik Eichler: Zemanovy prohry

„Jsem rád a především to je pro mě důležité, že byl zvolen Vladimír Špidla. Jeho volbou je zaručeno, že ČSSD bude stranou sociální solidarity a nikoli stranou egoismu.“

Ivan-stampach-profil-foto

Sloupek

Ivan Štampach: Pilíře?

Sociální pilíř je podťat a zjevně to narušuje i principy demokratické a liberální. Konzervativní revoluce, o které mluví Vladimír Špidla, musí být všemi demokratickými prostředky zastavena.

466099_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Špidla: Vláda škrtá dávky, ale stovky miliard z EU jí utíkají

Vláda škrtá dávky po stovkách a úředníky propouští po desítkách - aby ušetřila. Kvůli české korupci při čerpání prostředků z fondů EU ale komise zastavila už pět operačních programů. „Ohroženo je 330 ze 760 miliard. Je to hazard," tvrdí exkomisař Špidla.

Image

Zpráva

Špidla: Působení ČR v EU je neefektivní, dost se neprosazuje

Vladimír Špidla dnes v Senátu uvedl, že působení České republiky v EU je neefektivní. Podle něj není naše země schopna využít dostatečně peníze z evropských fondů či prosadit se a ovlivňovat řešení globálních problémů.

P1010501

Zpráva

Špidla: Důchody jsou buď sociální ochrana, nebo finanční produkt

Na novém panelu institutu CESTA k důchodové reformě se sešli: ekonomové Vostatek, Dušek a Pikora, exkomisař Vladimír Špidla a sociolog Martin Potůček. Důchodovému systému podle všech bez reformy žádný kolaps nehrozí, stačí dílčí úpravy, prorodinná politika a podpora zaměstnanosti. Nejnebezpečnější jsou soukromé fondy.

Image

Zpráva

Špidla: Je nemorální škrtat na chudých miliony a nečerpat z EU miliardy

Bývalý eurokomisař Vladimír Špidla dnes na tiskové konferenci v Lidovém domě v popsal rozsah škod, které způsobuje republice vláda svou nekompetencí čerpat v dostatečné míře evropské zdroje.

96737_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Vladimír Špidla vítá ustavení Charty sociálních práv

Chystané změny v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním postižením vyburcovaly výrobní družtva a pracovní asociace k vypracování Charty sociálního podnikání. Návrhy ministerstva práce a sociálních věcí považují za likvidační.

410061_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Důchodová reforma se blíží, Věci veřejné ve všem ustupují

Věci veřejné netrvají ani na garančním fondu, ani na odmítnutí povinnosti spořit do rizikových soukromých fondů. Naopak opoziční ČSSD ústy Vladimíra Špidly opět zdůraznila, že nikdo nesmí občanovi vnucovat zákonem riziko.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Několik postřehů ze senátního obvodu Český Krumlov

Pravidelný čtvrteční sloupek autora vychází až dnes, v sobotu ve 14:00 s uzavřením volebních místností druhého kola senátních voleb; ze zřejmých důvodů.

Volebn_-kav_rna4

Rozhovor

Rozhovor s Vladimírem Špidlou a tři otázky pro Erazima Koháka

V předvečer voleb se konala v Prachaticích debata Vladimíra Špidly a Erazima Koháka. Náš redaktor se na ni vypravil a pořídil na ní stručné rozhovory.

137695_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Špidla: Důchodový systém není kapitálový produkt

Vladimír Špidla včera na fóru Zlaté koruny upozornil byznysmeny s důchody, že by byl holý nerozum reformou důchodů v České republice ohrozit dosud vysokou úroveň sociální ochrany před chudobou, kterou český systém seniorům zatím poskytuje.

Image

Zpráva

Špidla v Právu: Vládní politika je konzervativní revoluce

Právo otisklo rozhovor s expředsedou sociálních demokratů, ve kterém Špidla kritizuje politiku Nečasovy koaliční vlády, jež podle něho povede k destrukci sociálního státu. I to je důvodem jeho kandidatury do Senátu.

91845_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Špidla: Vláda provádí necitelnou a nelítostnou politiku

Vládní návrh zákona o státním rozpočtu snižuje rodičovskou, porodné, sociální dávky. Ruší sociální příplatek a snižuje příspěvky postiženým.

307951_mediafax_jakub_deml

Zpráva

Globalizační fond je prý neefektivní. Špidla: Nemusí utratit vše

Podle listu Financial Times je globalizační fond EU byrokratický a využívá jen část peněz, které má k dispozici. Vladimír Špidla však upozorňuje, že fond pomohl již statisícům lidí, a není třeba všechny jeho možné prostředky vždy utratit.

Image

Zpráva

Nečas: Ať střet s odbory stojí za to. Špidla: Mění lidi v nádeníky

V rozhovoru pro Hospodářské noviny premiér Nečas označil ministrem Drábkem navrhované reformy za málo ambiciózní. Doporučuje návrat k návrhu, který zpracoval on sám ještě pro Topolánkovu vládu.

Jelinek-4

Sloupek

Lukáš Jelínek: Špidlova hozená rukavice

Vladimír Špidla formuloval základní teze v diskuzi o programu. V sociální demokracii se zatím mezi stranickými špičkami nenašel nikdo, kdo by s ním byl schopen vést dialog.

75751_mediafax_roman_hruby

Esej

Vladimír Špidla: Proč se hlásím k levici?

Po povolební přestávce pokračuje anketa Proč se hlásím k levici druhým blokem textů. V dnešním vydání jej zahajuje úvaha Vladimíra Špidly.

2236491509_2c82f1926d_b

Zpráva

Dilema stínové vlády ČSSD: s Rathem, či bez Ratha?

Příležitostí pro první roztržku mezi kandidáty na křeslo po Paroubkovi se stal poslední zbylý Paroubkův člověk ve stínové vládě: David Rath. Sobotka Ratha podporuje, Hašek je proti.

Image

Rozhovor

Vladimír Špidla: Nesmíme si myslet, že všechno půjde hned

Bývalý evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti v minirozhovoru shrnul pro Deník Referendum některé evropské zkušenosti se sociálně vyloučenými komunitami.

Adam_votruba

Komentář

Adam Votruba: Slitování a šibenice – historické paralely ke krizi sociálního státu

Názor, podle něhož na chudé lidi musí být přísnost, má své historické paralely. Je možné, že zlatý věk sociálního státu máme již za sebou a nyní nás čeká na několik staletí trend právě opačný.

Image

Zpráva

Je Nečas Slušný Dobrák, anebo jen Topolánek s lidskou tváří?

Uvnitř sociální demokracie se vedou spory, v jaké míře se změnila ODS výměnou hlavní tváře své kampaně. Zatímco vedení strany má jasno, že se nemění takřka nic, někteří o tom pochybují. Shodnout se nemohou ani politologové.

Jpehe

Sloupek

Jiří Pehe: Nečas je modrý Špidla aneb Role „slušňáka“ v české politice

Slušnost, věcnost a morální kvality jsou bez ohledu na ideovou výbavu politika vlastnosti, které se z dlouhodobého hlediska do vysoké politiky příliš nehodí.

153201_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Špidla: Neoliberalimus oligarchizuje společnost na úkor demokracie

Konference Dialog uprostřed Evropy se vyvíjí v respektované místo pro dialog středoevropských sociálních a křesťanských demokratů. Hlavní pozornost letos poutala vystoupení profesora Hanse Joachima Meyera a Vladimíra Špidly.

Image

Zpráva

Špidla k návrhům ODS: Nečas by si měl uvědomit, že občan není otrok

Návrhy ODS a Petra Nečase, jak se vypořádat s nezaměstnaností, vychází z vadné myšlenky, že pokud by klesla mzda dostatečně nízko a neexistovala by sociální podpora, pak by si všichni našli práci, říká Vladimír Špidla.

Image

Zpráva

Špidla v Respektu vyvracel pravicové mýty

Bývalý premiér a předseda sociálních demokratů poskytl rozhovor Marku Švehlovi z Respektu. Rozhovor je zajímavou demonstrací střetu dvou myšlenkových světů.

Zobrazeno 31 / 31