Summity G8 a G20

Image

Zpráva

Začal summit G8, probere arabské revoluce, Fukušimu i klima

Čelní představitelé tradičních hospodářských velmocí se letos scházejí v Deauville na severu Francie. Oficiálně mají jednat o pomoci mladým režimům v Egyptě a Tunisku, bezpečnosti jaderných elektráren a nové klimadohodě, neoficiálně pak o Libyi a novém vedení MMF.

Image

Zpráva

Země G20 se shodly na základních, ale jen obecných cílech

Zástupci největších světových ekonomik na summitu G20 vydali v pátek ráno společné komuniké s vytyčenými cíli a strategiemi k trvalému růstu a zamezení měnových válek. Podle pozorovatelů jsou ale příliš obecné a nezávazné.

Image

Zpráva

Začal summit G20. Čeká se tvrdý boj o regulaci mezinárodního obchodu

Spojené státy i jejich oponenti ve velmocenské při o regulace mezinárodního trhu přiostřily před setkáním G20 v Soulu rétoriku. Podle analytiků je nutná alespoň dílčí dohoda, která by zamezila měnovým válkám a protekcionismu.

Image

Zpráva

G20 se sejde v Soulu, těžkosti čekají Obamu i místní policii

Barack Obama bude v Soulu 11. a 12. listopadu obhajovat poslední ekonomické kroky své vlády, které kritizuje především Německo, Brazílie a Čína. Pokud se velmoci nedohodnou, zvýší se podle analytiků hrozba měnových válek.

Image

Zpráva

Summity G8 a G20 budou řešit, jak ven z krize: úspory, nebo růst

Zástupci nejvýznamnějších průmyslových a rozvíjejících se ekonomik světa se setkají v Torontu na summitech, jež by měly najít nejlepší přístup k řešení ekonomické krize. Spojené státy prosazují ekonomický růst, Evropa úspory.

Zobrazeno 5 / 5