Summity G8 a G20

Thorsten_schroder

Reportáž

Radek Kubala: Z hamburských protestů a nepokojů

Protesty během summitu G20 v Hamburku vyvolaly silnou odezvu ve veřejném prostoru, zejména kvůli zapáleným autům a střetům s policií. Radek Kubala, který se protestů účastnil, shrnuje svoje zážitky přímo z místa v osobní reportáži.

V1

Komentář

Petr Jedlička: Krawalle jsou u akcí jako G20 v Německu běžné, smysl protestům neubírají

Pokud se akce, jako byl summit G20, konají ve městech, jako je Hamburk, nemají organizátoři protestů příliš možností, jak případům výtržností zcela předejít. Důležité je mít na paměti, jakého jsou v porovnání s ostatními protesty rozsahu.

A1

Zpráva

Merkelová odsoudila násilí během summitu G20, celkově ale protesty ocenila

Německá kancléřka zaujala na závěrečné tiskové konferenci k summitu v Hamburku jasné stanovisko k nočním střetům a výtržnostem, nesmlčela však, že se jich dopouštělo přibližně jedno procento z celkového počtu protestujících.

V1

Komentář

Petr Jedlička: Setkání G20 v Hamburku: tentokrát to bude zajímavé

Petr Jedlička přibližuje, čím se aktuální summit zástupců největších ekonomik světa liší od předchozích a co je během něj záhodno sledovat. První skutečná schůzka Putin-Trump totiž není zdaleka jedinou zajímavostí letošního setkání.

Image

Zpráva

Začal summit G8, probere arabské revoluce, Fukušimu i klima

Čelní představitelé tradičních hospodářských velmocí se letos scházejí v Deauville na severu Francie. Oficiálně mají jednat o pomoci mladým režimům v Egyptě a Tunisku, bezpečnosti jaderných elektráren a nové klimadohodě, neoficiálně pak o Libyi a novém vedení MMF.

Image

Zpráva

Země G20 se shodly na základních, ale jen obecných cílech

Zástupci největších světových ekonomik na summitu G20 vydali v pátek ráno společné komuniké s vytyčenými cíli a strategiemi k trvalému růstu a zamezení měnových válek. Podle pozorovatelů jsou ale příliš obecné a nezávazné.

Image

Zpráva

Začal summit G20. Čeká se tvrdý boj o regulaci mezinárodního obchodu

Spojené státy i jejich oponenti ve velmocenské při o regulace mezinárodního trhu přiostřily před setkáním G20 v Soulu rétoriku. Podle analytiků je nutná alespoň dílčí dohoda, která by zamezila měnovým válkám a protekcionismu.

Image

Zpráva

G20 se sejde v Soulu, těžkosti čekají Obamu i místní policii

Barack Obama bude v Soulu 11. a 12. listopadu obhajovat poslední ekonomické kroky své vlády, které kritizuje především Německo, Brazílie a Čína. Pokud se velmoci nedohodnou, zvýší se podle analytiků hrozba měnových válek.

Image

Zpráva

Summity G8 a G20 budou řešit, jak ven z krize: úspory, nebo růst

Zástupci nejvýznamnějších průmyslových a rozvíjejících se ekonomik světa se setkají v Torontu na summitech, jež by měly najít nejlepší přístup k řešení ekonomické krize. Spojené státy prosazují ekonomický růst, Evropa úspory.

Zobrazeno 9 / 9