Radek John

Bergamo_cb

Komentář

Petr Bergmann: Fendrychiáda

Nový vedlejšák Radka Johna není o moc víc než součást koloritu úpadku české mediálně-politické elity. Ale že by se při tom měl aureolou mučedníka ověnčovat právě Martin Fendrych, působí jako hodně špatný vtip.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Obhajoba Radka Johna

Radek John je skutečným symbolem současných Věcí veřejných, politice příliš nerozumí, ústavu nečetl, už téměř dva roky hledá ve Sněmovně „okýnko“, kam by mohl vracet poslanecké náhrady.

P_arad_n

Sloupek

Pavel Šaradín: Listopadový glosář

Glosy k diplomové práci ministra školství, pražské koalici a kauze Jakuba Horáka, se kterým přestaly spolupracovat Lidové noviny.

Honza_0002

Komentář

Jan Potměšil: Lidská práva v péči Občanského institutu

Problém není to, že osoby konzervativního založení z Občanského institutu uplatňují své názory v oblastech, o nichž málo vědí. Příčinu je třeba hledat u těch, kdo je přivedli a kdo tak za ně nesou odpovědnost.

Image

Zpráva

Šetření Radka Johna kvůli vysokým odměnám žalobci zarazili

Státní zastupitelství v Praze 7 zarazilo šetření exministra vnitra a předsedy Věcí veřejných Radka Johna kvůli mimořádným statisícovým odměnám. Jejich vyplácení bylo podle zastupitelství nemorální, nikoliv nezákonné. Informuje o tom deník Právo.

494215_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Škárka: Experti VV se hlásili na inzerát

Poslanec Jaroslav Škárka, bývalý člen Věcí veřejných, souhlasí s tvrzením kolegyně Kristýny Kočí, která nedávno uvedla, že VV získávala odborníky prostřednictvím inzerátů, nabízejících práci. Experti byli poté vedeni jako zaměstnanci ABL a byla jim vyplácena mzda.

Image

Zpráva

Koalice hledá funkci pro Johna

Podle informací on-line deníku Týden.cz by předseda nejmenší vládní strany rád usedl na židli předsedy sněmovnímu výboru. Koalice tak plánuje rozdělení branně-bezpečnostního výboru, jejž Poslanecká sněmovna před rokem z úsporných důvodů sloučila.

Image

Zpráva

Radek John byl delegáty konference podle očekávání potvrzen v čele VV

Konference VV potvrdila Radka Johna v předsednickém křesle. Taktéž jím navržené předsednictvo strany delegáti drtivou většinou schválili. Delegáti pak přijali usnesení, podle kterého strana odejde z vlády, pokud Nečas nenaplní koaliční smlouvu.

Image

Zpráva

Klaus přijal demisi Radka Johna

Prezident Václav Klaus přijal rezignaci předsedy VV na post vicepremiéra pro boj proti korupci. Premiér Petr Nečas po jednání s Klausem novinářům řekl, že Johnův post vicepremiéra, který kabinet pro předsedu VV vytvořil, nyní zůstává neobsazený.

Image

Zpráva

John předal Nečasovi demisi, koaliční spory ale pokračují

Předseda VV se v úterý sešel s premiérem Petrem Nečasem, aby mu předal svou demisi. Končí ve funkci vicepremiéra pro boj s korupcí. Je to další krok na jeho cestě z vlády, do níž po loňských volbách přišel jako vicepremiér a ministr vnitra.

Image

Zpráva

John: Reforma zdravotnictví není projednaná v koalici

Reforma zdravotnictví, kterou připravuje ministr zdravotnictví Leoš Heger, není projednaná v koalici a vůbec není hotová. Některé její části se nelíbí Radku Johnovi. Uvedl to v neděli v Otázkách Václava Moravce.

493521_mediafax_jakub_deml

Zpráva

Klaus po Johnově rezignaci: Vláda je křehká

Vicepremiér pro boj s korupcí a předseda Věcí veřejných Radek John se sešel s prezidentem Václavem Klausem poté, co oznámil, že odchází z vlády. John rezignoval, neboť se s premiérem Petrem Nečasem neshodl na personálních otázkách svého resortu.

474199_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

VV: Zákon o veřejných zakázkách spojme s hlasováním o důvěře vládě

Věci veřejné chtějí spojit hlasování o zákoně o veřejných zakázkách, pro ně klíčovým, s hlasováním o důvěře vládě. Ta by tím podle předsedy VV Radka Johna dala najevo, že to s bojem proti korupci myslí vážně. Kromě tohoto požadavku trvá John také na personálních změnách ve vládě.

435537_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Aktuálním problémem VV je přesazení zrádců

Médii rozebírané prorůstání Věcí veřejných se soukromým byznysem jim nevadí, sedět vedle Kočí, Humla či Škárky se ale poslancům této strany hnusí. Usnesli se proto, že pokud nedojde k rozsazení se zrádci, budou na jednáních Sněmovny protestně stát.

452493_mediafax_ales_behounek

Zpráva

Kubice odvolal první dva náměstky zděděné po Johnovi

V pátek jmenovaný ministr vnitra odvolal s okamžitou platností z funkcí Jiřího France a Jaroslava Salivara. Oba se podíleli na nedávném výběru nového policejního prezidenta. Z ministerstva odcházejí pro údajnou neschopnost komunikace.

Petr_holcner

Komentář

Petr Holcner: Kubice, druhým jménem aféra

Události na bláznivé české politické scéně se valí s intenzitou, která se každý den stupňuje nejen v rychlosti, ale i v neuvěřitelnosti jednotlivých aktů. Stále doufáme, že horší to být nemůže, protože nic horšího už neexistuje. Následuje frustrace.

480685_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Nečas: Reformy nezradíme, mandát nezmarníme

Premiér vylíčil novinářům důvody, které ho vedly k uzavření kompromisů s koaličními partnery. K těm získal během dne i podporu poslaneckého klubu, dle něhož ODS prosadila své požadavky v maximální možné míře.

476283_mediafax_mirek_czernek

Zpráva

Poslanci TOP 09 podpořili dohodu K12, výhrady VV prý raději přeslechli

Pondělní dohodu K12, na jejímž základě mají být provedeny dílčí změny ve vládě, se rozhodli podpořit i poslanci druhé nejsilnější strany koalice. Jan Kubice coby ministr vnitra však bude podle nich působit na část politického spektra jako červený hadr na býka.

474653_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

Věci veřejné podporují vládu zatím jen podmíněně

Nejmenší koaliční strana chce vázat stálou podporu vlády na dokončení důchodové a zdravotní reformy i na dodržení presumpce viny u ministrů z partnerských stran. Spokojena je naopak s výběrem Jana Kubiceho jako budoucího ministra vnitra.

Image

Zpráva

K12: ministrem vnitra bude Jan Kubice

Ministrem vnitra bude namísto Radka Johna bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice. Předseda Věcí veřejných zůstane vicepremiérem, odpovědný bude za boj s korupcí. Josef Dobeš uhájil post ministra školství.

473821_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Dokumenty VV zřejmě mají zfalšované podpisy

Podpis Jaroslava Škárky, odpovědného ve Věcech veřejných za financování strany, zřejmě byly na některých dokumentech zfalšovány. Je o tom přesvědčen Škárka i znalkyně v oboru grafologie. Věci veřejné nechávají odpovědnost za smlouvy zcela na Škárkovi, k falešným podpisům se neznají.

477575_mediafax_jiri_rubes

Zpráva

Klaus: Nepřijímám hru na takzvané porušování ústavy

Prezident Václav Klaus neshledává, že by porušoval ústavu. Tvrdí, že se jedná o politickou polemiku. Příčinou současné situace je podle něj dvojice Bárta – Kočí. Bártův plán na vstup VV do politiky prý nečetl.

Image

Zpráva

Před pondělním jednáním koalice se vedle ODS sejdou i Věci veřejné

Vedle výkonné rady ODS se ještě před zřejmě klíčovým pondělním koaličním jednáním o dalším působení vlády sejdou také poslanci Věcí veřejných. Původně se měli sejít v úterý, dřívější termín jednání klubu prý zvolili kvůli kladným posunům v ODS.

475961_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Vládní krize trvá, Klaus označil pokusy premiéra za bezcenné

Prezident Václav Klaus odmítá přijmout demisi ministrů za Věci veřejné do doby, než mu premiér představí svůj plán. ODS ale trvá na tom, že VV nejprve musejí ustoupit ze svých ožadavků. Radek John oznámil, že pokud koalice VV vytlačí, budou předčasné volby.

440577_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Věci veřejné podaly další trestní oznámení

Věci veřejné podaly další dvě trestní oznámení: jedno v souvislosti s nakládáním s financemi v podniku Lesy ČR, druhé v souvislosti s internetovým hazardem. Nepřímo tak napadají ministry Ivana Fuksu a Miroslava Kalouska, jejichž odchod z vlády vyžadují.

476187_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

V bytě Kristýny Kočí nalezen odposlech

V bytě poslankyně Kristýny Kočí detektivové našli odposlech. Podezření na jeho instalaci měl i poslanec Stanislav Huml, v jeho bytě však odposlouchávací zařízení nalezeno nebylo. Kočí tvrdí, že je neustále sledována, a proto si na svoji ochranu najala bezpečnostní agenturu.

342279_mediafax_michal_kalasek

Zpráva

ABL podala trestní oznámení na redaktory Mf Dnes

V závěru bouřlivého koaličního pátku vydala ČTK zprávu informující o tom, že firma ABL, vlastněná bratrem odstupujícího ministra dopravy Matějem Bártou, podala trestní oznámení na redaktory Mladé fronty Dnes Jaroslava Kmentu a Václava Dolejšího.

473925_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Věci veřejné vyloučily i předsedkyni svých poslanců Kočí

Věci veřejné na čtvrtečním jednání vyloučily rebelující poslance z klubu i ze strany a vyzvaly je, aby se vzdali poslaneckého mandátu. Odchod z klubu VV prý zvažují i tři další poslanci, kteří jsou členy SNK-ED. Klub VV bude v jednání pokračovat i v pátek.

Image

Zpráva

Poslanci VV se rozdělili a jednají na dvou místech

Poslanci Věcí veřejných se sice v osmnáct hodin sešli v Poslanecké sněmovně, kam jednání svolala předsedkyně klubu Kristýna Kočí, ale vzápětí jich většina včetně vedení strany a ministrů Sněmovnu opustila.

Image

Zpráva

Nečas se sejde s policejními odboráři

Předseda občanských demokratů a premiér české vlády Petr Nečas se v úterý setká s policejními odboráři a převezme od nich petici, ve které žádají odchod ministra vnitra a vicepremiéra Radka Johna z Věcí veřejných.

472123_mediafax_david_spidlen

Zpráva

John stále odmítá kritiku odborů

Petici za odvolání ministra vnitra Radka Johna podepsalo přes 26 tisíc policistů a 4500 hasičů. John tvrdí, že jeho kritikům by se líbil návrat ke starým pořádkům na ministerstvu. Odbory Johnovi vytýkají, že získal pro resort málo peněz a že se o policistech a hasičích vyjadřuje nepřijatelným způsobem.

464533_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

John dostal dvakrát více nominací na předsedu VV než Bárta

Krajské konference Věcí veřejných chtějí za předsedu strany především Radka Johna. Více nominací než Bárta získala i Karolína Peake, ta však kandidovat nehodlá.

Image

Zpráva

Petici za odvolání Johna podepsalo přes 31 000 lidí

Pod petici za odvolání ministra vnitra Radka Johna z Věcí veřejných se do pátku podepsalo celkem více než 31 tisíc lidí. Konečný počet by měl být znám příští týden. Odboráři chtějí petici předat premiéru Petru Nečasovi zřejmě začátkem dubna.

458037_mediafax_vit_drbal

Zpráva

John chce véčkaře vést dál, i přes propad v preferencích

Ve Věcech veřejných se blíží volba předsedy. Kandidovat bude i Radek John. Podle politologa Lukáše Jelínka je sice mediálně atraktivní, ale politicky nevyzrálý. Stranu čekají spory o další působení ve vládě, které navíc provází pád preferencí.

Zpráva

Koalice ustoupila v plánu sjednocení DPH, bude postupné

Koalice se dnes dohodla, že jednotná sazba DPH vstoupí v platnost později a bude nižší.

443387_mediafax_jiri_schott

Zpráva

Bohuslav Sobotka: Nečas je slabý a nemá odvahu

Bohuslav Sobotka se domnívá, že by premiér Nečas měl odvolat z vlády ministry Dobeše, Vondru a Johna. Jsou spojeni se skandály a nejsou kompetentní. Kalousek podle Sobotky tají okolnosti zakázky vlády s firmou ProMoPro.

131127_mediafax_tomas_tkacik

Zpráva

Pošta do jmenování nového ředitele přerušila zavírání poboček

Česká pošta se dohodla se zástupci místních samospráv, měst i obcí, že zastaví zavírání svých poboček do té doby, než bude jmenován nový ředitel. I kvůli rušení poboček odvolal bývalou ředitelku Marcelu Hrdou ministr vnitra Radek John (VV).

424409_mediafax_jiri_schott

Zpráva

Zakázkou na praní policejních uniforem se začne zabývat policie

Praní policejních uniforem údajně v minulosti stálo stát o miliony více než je běžné. Ivan Langer navíc zakázku bez výběrového řízení přiklepl svému známému. Radek John podal na firmu trestní oznámení.

Zpráva

John v ČT: Počet policistů by měl nadále klesat

Podle Radka Johna bude počet policistů klesat. Optimální policejní sbor by podle něj měl mít 40 000 příslušníků, v současné době je to zhruba o tisíc více.

435831_mediafax_mirek_czernek

Zpráva

Policejní odbory: Johne odstupte, nemáte důvěru policistů

Předseda policejních odborů Milan Štěpánek tvrdí, že se nesetkal u policie s nikým, kdo by měl pro ministra Radka Johna nějaké pozitivní slovo. Odbory proto nachystaly petici požadující Johnovo odstoupení.

421599_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

John slíbil znovu obvinit exstarostu Prahy 5 Jančíka

Bývalý starosta Prahy 5 Milan Jančík obvinění ze zneužití pravomoci neunikne, zavázal se ministr vnitra Radek John (VV). Původní obvinění zrušil státní zástupce kvůli technickým nedostatkům.

Pavel_kopeck_-_fotografie

Komentář

Pavel Kopecký: Šíbři a gymnazisté

Protikorupční fasáda stávající vládní koalice byla zcela zásadně narušena. Přestože snaha zamést drobky z ambiciózní reformní kuchyně pod koberec tentokrát plně nevyšla, záležitost se samozřejmě nakonec zahladila. Spolu s dalšími projevy koalice se z hlediska voličů jeví situace jako velmi nepříznivá.

Image

Zpráva

Heger lékařům řešení opět nenabídl, John se sejde s hejtmany

Ministr zdravotnictví nepředložil zástupcům nespokojených lékařů žádný konkrétní návrh, a ti se obrátí přímo na předsedu vlády. Ministr vnitra chce svolat jednání zástupců ministerstev a krajů.

Image

Zpráva

Nečas se ještě s kandidátem na policejního prezidenta sejde

Premiér Petr Nečas (ODS) ani po schůzce s ministrem vnitra Radkem Johnem (VV) nesouhlasí se jmenováním Petra Lessyho policejním prezidentem. Jeroným Tejc z ČSSD navíc uvedl, že žádná schůzka nemůže vyvrátit pochybnosti o způsobu výběru, ba naopak.

Jakub_cb

Sloupek

Jakub Patočka: Koalice nejspíše vydrží, ale jisté už to není

To, co se zdálo původně nemyslitelné, se i díky politické nekompetenci předsedů ODS a Věcí veřejných stává reálnou možností: Nečasova vláda by mohla skončit předčasně.

427929_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Ani Bílek, ani Čech, řekla komise pro výběr policejního prezidenta

Komise pro výběr policejního prezidenta zavrhla jak volbu náměstka ministra vnitra Viktora Čecha, tak i náměstka policejního prezidenta Ivana Bílka. Ve středu se tak bude volit jen ze zbylé trojky: Martina Červíčka, Petra Lessyho a Jiřího Vorálka.

Image

Zpráva

ODS i ČSSD odmítají způsob výběru policejního prezidenta

Výběrové řízení na nového policejního prezidenta není podle ODS i ČSSD v souladu se služebním zákonem. Podle ODS je navíc konkurz vypsán pro předem vybraného uchazeče, a to prý pro Johnova náměstka Viktora Čecha.

Image

Zpráva

John v Bydžově odmítl nájem bezpečnostní agentury a ztišil vášně

Ministr vnitra Radek John (VV) na výzvu starosty navštívil Nový Bydžov. O bezpečnost tam lidé žádali v petici, pod niž se podepsalo přes tři tisíce lidí, kvůli souběhu znásilnění mladé ženy a několika přepadením přičítaným Romům. John je uklidňoval.

Zpráva

Nečas s Johnem rozhodnou, jak vybrat policejního prezidenta

Předseda vlády Petr Nečas se v úterý sejde s ministrem vnitra Radkem Johnem nad způsobem výběru policejního prezidenta. Přihlásilo se jedenáct uchazečů, ale sedm nesplňuje podmínky.

394763_mediafax_jakub_polacek

Zpráva

Premiér považuje Johnovu policejní komisi za stafáž

Poté, co premiér označil Johnovu komisi pro výběr policejního prezidenta za kočkopsa, sociální demokraté stáhli své zástupce a ministr vnitra pokáral Nečase za nestátotvornost, předseda ODS znovu přitvrdil: je to jen „takzvané výběrové řízení".

Zobrazeno 50 / 77