Ekofilm

36283_mediafax_jaroslav_fikar

Zpráva

Ubývá rostlinných i živočišných druhů

Z inventury stavu české přírody vyplývá, že třetina rostlinných a živočišných druhů na našem území je ohrožena. Stovky dalších vymřely nebo vymizely. Podle odborníků má největší podíl na tak špatném stavu změna hospodaření v krajině.

Zz

Zpráva

Aféra Ekofilm: dva otevřené dopisy

Po skončení Ekofilmu poslala část poroty otevřený dopis režisérům, kteří na protest vůči ovlivňování poroty stáhli z programu své filmy. Tvůrci reagují rovněž otevřeným dopisem, v němž stanovisko poroty odmítají.

Image

Zpráva

Ministr Drobil napadl Deník Referendum, dostal od šéfredaktora dopis

Ministr Drobil se dnes znovu ohradil proti úmyslu politicky ovlivnit festival Ekofilm. Napadl přitom Deník Referendum, za motivaci k rozpoutání případu označil úmysl šéfredaktora Deníku Referendum prospět Straně zelených.

Jakub_cb

Komentář

Jakub Patočka: Otevřený dopis šéfredaktora Deníku Referendum ministru Drobilovi

„Za kauzou vidí ministr prospěch a zviditelnění Strany zelených, jejímž vlivným členem kdysi byl Jakub Patočka z Deníku Referendum," napsala dnes čtk o názoru ministra na případ ovlivňování poroty Ekofilmu. Šéfredaktor DR mu poslal následující otevřený dopis.

Miessler_foto3

Sloupek

Jan Miessler: Porota Ekofilmu a toaletní papír

Někteří mají v tom, proč filmaři stáhli své dokumenty z festivalu Ekofilm, jasno. Chtějí se přeci zviditelnit. Že to je pro ně v důsledku nepříjemné, zrovna tak jako pro všechny zúčastněné, je ovšem nabíledni.

Zz

Zpráva

Své snímky z Ekofilmu stahují i další filmaři

Ke včerejšímu stažení pěti snímků z festivalu Ekofilm na protest proti ovlivňování poroty ze strany ministerstva životního prostředí se dnes přidali i Olga Špátová, Linda Jablonská a Martin Řezníček. Organizátoři chtějí filmy i přesto promítat a vyzývají ke klidu.

Image

Zpráva

Ministr Drobil se vykrucuje marně. Porota Ekofilmu pokyn dostala

Na základě zprávy zveřejněné v Deníku Referendum ve čtvrtek požaduje ministr životního prostředí Pavel Drobil po jejím autorovi Ivu Bystřičanovi omluvu. Té se nedočká: zpráva byla pravdivá. Doplňujeme další okolnosti.

Ivo_bystrican_director_photo

Komentář

Ivo Bystřičan: Film Auto*Mat je kůrovec a Ekofilm je Šumava

Po návštěvě Šumavy má za sebou ministr životního prostředí další trapas. Jeho pokus ovlivnit porotu Ekofilmu se dostal na veřejnost. Film Auto*Mat se může stát stejnou záminkou jako kůrovec. A vše tak může odnést festival jako takový.

377655_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Ministr Drobil prý zakázal, aby vyhrál film Auto*Mat

Ministr životního prostředí Pavel Drobil údajně vzkázal porotě, aby dokumentární film Auto*Mat režiséra Martina Marečka nevyhrál jakoukoli cenu na nadcházejícím filmovém festivalu Ekofilm. Potvrdil to člen poroty festivalu.

Automat

Recenze

Ivo Bystřičan: Občanská společnost není automat

Celovečerní dokumentární film Automat Martina Marečka není ani tak o dopravě v Praze, ale o možnostech občanské společnosti. A smrdí to podobně.

Zobrazeno 10 / 10