CESTA

P1010916

Zpráva

Korupce nastavila závaznější normy než jsou zákony

Institut CESTA uspořádal v úterý debatu o korupci v ČR. Zaznělo, že korupce je forma příživnictví, že jí novináři kvůli ideologii nevěnovali v devadesátých letech pozornost a že vytváří závaznější normy než jsou zákony.

_mg_2680

Zpráva

Institut CESTA zve na debatu o korupci

Filosof Václav Bělohradský, sociolog Jan Keller či ředitel Transparency International David Ondráčka budou v úterý debatovat o tom, proč je v ČR tolik korupce a zda je korupční jednání selháním jednotlivců, nebo systémový problém.

P1010692

Zpráva

CESTA: kultura nejsou jen dotace

Debaty o kulturní politice mají sklon kritizovat s nastavenou dlaní. Tak tomu bylo i s panelisty institutu CESTA nad tématem, zda kultura přežije reformy. Výjimkou byl Jan Kraus: umělci podle něj pohrdají penězi, kromě těch určených pro ně samotné.

P1010501

Zpráva

Špidla: Důchody jsou buď sociální ochrana, nebo finanční produkt

Na novém panelu institutu CESTA k důchodové reformě se sešli: ekonomové Vostatek, Dušek a Pikora, exkomisař Vladimír Špidla a sociolog Martin Potůček. Důchodovému systému podle všech bez reformy žádný kolaps nehrozí, stačí dílčí úpravy, prorodinná politika a podpora zaměstnanosti. Nejnebezpečnější jsou soukromé fondy.

Image

Zpráva

Hosté institutu CESTA proberou tentokrát důchodovou reformu

Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii pořádá ve čtvrtek 10. února od 17 hodin veřejnou diskusi o důchodové reformě. Koná se v Richterově domě (Malé náměstí 11) na Starém Městě pražském. A kdo přijde?

Images

Komentář

Jan Štern: Moderní pojetí sociálního státu

Autor se vyjadřuje k tématům, která zazněla na diskusním setkání think-tanku Cesta. A také k otázce, která se do diskuze už nedostala: Jak v rámci sociálního státu namísto pouhého vyrovnávání sociálních propadů existenčním pádům předcházet.

Lukas_kraus

Komentář

Lukáš Kraus: Co není evropský sociální model a kudy k němu vede CESTA

K diskusi, která se otevřela v panelu nového think-tanku CESTA, podotýká Lukáš Kraus, že není možné hovořit o možnostech sociálního státu v zemi, kde samotný pojem není, vzhledem k tomu, že nejde o žitou realitu, dobře chápán.

Image

Reportáž

Jiří Guth: Sociální stát má budoucnost i nepřátele

Má sociální stát smysl? Nad touto otázkou debatovali v panelu nového think-tanku Jiří Pehe, Jacques Rupnik, Tereza Stöckelová, Bohuslav Sobotka a Pavel Mertlík. Společné východisko Evropanů podle Rupnika zní: tržní hospodářství ano, tržní společnost ne.

Image

Zpráva

CESTA zahajuje panelem s otázkou: Má ještě smysl sociální stát?

Diskuse se koná v pondělí 17. ledna 2011 od 17 hodin v přednáškovém sálu New York University Prague, Malé náměstí 11 – Richterův dům, 1. patro. Zúčastní se mj. Pavel Mertlík, Jiří Pehe, Jacques Rupnik, Bohuslav Sobotka a Tereza Stöckelová.

_mg_2688

Zpráva

Pehe, Bělohradský a Keller založili středo-levicový institut

Politologové Jiří Pehe a Vít Klepárník a úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zakládají středolevicový think-tank (výzkumný institut) pod názvem CESTA – Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii. Předseda MDA Lubomír Zaorálek doufá ve vzájemnou spolupráci.

Zobrazeno 10 / 10