A1

Peter Weisenbacher

Profil

Autor je vystudovaný informatik. V současnosti pracuje jako ředitel slovenského Inštitútu ľudských práv, v minulosti též čtyři roky vedl slovenskou pobočku Amnesty International. Vedle aktivistické činnosti také přednáší na Univerzite Komenského v Bratislavě a na Masarykově univerzitě v Brně. Své články publikuje v denících Pravda a SME, týdenících Slovo a Literární noviny a na serveru JeToTak.sk.

A3

Dopis ze Slovenska

Odporovať Číne je strategický záujem Slovenska

Debata o žádoucím vztahu k Číně se vede i na Slovensku. Svým pohledem do ní přispěl jeden z autorů partnerského JeToTaku, ředitel Inštitútu ľudských práv Peter Weisenbacher.

Image

Dopis ze Slovenska

Sadomasochisti bulváru aj v roku 2015

Část slovenských médií v týdnu uhranul facebookový status známé LBGT aktivistky, která si nekřesťansky postěžovala na velikonoční dovolenou rakouských benzínek. Podle Petera Weisenbachera zakrývá „kauza“ jev čím dál obludnějších rozměrů.

Image

Dopis ze Slovenska

Charlie Hebdo je memento i pre Slovensko

Ředitel Inštitútu ľudských práv a stálý přispěvatel JeToTaku přibližuje, jak blízko má myšlenkové zázemí, z něhož vycházeli pařížští útočníci, ke xenofobii, homofobii a krajním názorům, které se objevují v současnosti na Slovensku.

Image

Dopis ze Slovenska

Šaron vojnový zločinec

Stálý přispěvatel JeToTaku a známý aktivista doplňuje řadu nekrologů, jež se objevily po sobotní smrti Ariela Šarona – připomíná, za které přečiny měl izraelský politik stanout před soudem.

Image

Dopis ze Slovenska

Špička putinovského ľadovca

Naděžda Tolokonniková ze skupiny Pussy Riot zahájila tento týden hladovku proti podmínkám v táboře, kde je vězněna. Jaké jsou, přibližuje jeden ze stálých autorů JeToTaku na základě dopisu přímo od Tolokonnikové.

Zobrazeno 5 / 5