Michal_pavl_sek_blackwhite

Michal Pavlásek

Profil

Autor působí na Etnologickém ústavu AV ČR, je univerzitní učitel, nezávislý novinář a dokumentarista, člen Anthropictures.

Image

Reportáž

Běženci v Řecku: Souostroví kontejnerů

Pátý díl reportáží z řeckých utečeneckých táborů, tentokrát o nepříliš optimistických perspektivách lidí, kteří již dlouhé měsíce obývají kontejnerové tábory odsunuté mimo město.

Image

Reportáž

Běženci v Řecku: City Plaza, nejlepší hotel na světě

Je to už rok, co levicoví aktivisté obsadili chátrající hotel v Aténách a ubytovali v něm 400 běženců. Vznikl tak prostor pro alternativní model integrace, píše Michal Pavlásek v dalším díle svých reportáží.

Image

Reportáž

Běženci v Řecku: Největší humanitární akce 21. století, která se nepodařila

Třetí díl reportážního cyklu Michala Pavláska, tentokrát o různých formách a efektivitě pomoci, kterou se jim postkrizové Řecko snaží poskytovat.

Image

Reportáž

Běženci v Řecku: Traumata Babelu

Druhý díl reportážního cyklu Michala Pavláska o situaci uprchlíků uvízlých v beznadějné situaci v Řecku, tentokrát o práci sociálních a komunitních center.

Shelter3

Reportáž

Běženci v Řecku: nežádoucí, nepotřební, nezvaní

Zveřejňujeme první díl reportážního cyklu Michala Pavláska o situaci uprchlíků uvízlých v beznadějné situaci v Řecku.

Komentář

Stigma sociálního vyloučení. Od Nespolehlivých k Nepřizpůsobivým

Dnešní užívání slova „nepřizpůsobiví“ má paralelu v poválečném užívání termínu „nespolehliví“ – také tehdy se jím označovaly menšiny, jež domněle ohrožovaly znejistělé (tehdy válkou) národní společenství.

Zobrazeno 6 / 6