Apolena-rychlikova2

Apolena Rychlíková

Profil

Autorka studuje filmový dokument na FAMU.

Image

Dokument

Vážená Rado České televize,

ČT odvysílala v sobotu reportáž z protiromského pochodu s řadou učebnicově problematických rysů. Skupina lidí se na ně rozhodla poukázat v otevřením dopise. Stížnost podepsalo během jediného dne přes 400 osob, další se stále hlásí.

Komentář

Tenhle způsob léta...

Po vládě rozpočtové odpovědnosti nastalo období chaosu, který jakoby část společnosti definitivně odstřihl od reality běžných životů. Ocitli jsme se v paralelních světech. Za mentální kondici země ale můžeme společně.

Komentář

Na co budou vzpomínat jejich děti?

Už nejsme v situaci, kdy je možné k projevům anticikanismu a rasismu taktně mlčet. Každý si volí své priority, ale dokáže-li se tu elita zmobilizovat k varování před hrozbami z minulosti, snad by mohla mluvit i o těch současných.

Komentář

Obyčejné životy u nás v Buranově

Poprask, který na sociálních sítích vyvolal návrh Oranžového klubu ČSSD na tři měsíce rodičovské dovolené pro druhého partnera navíc, odkrývá směs buranství a konzervativních představ o roli státu a politiky v našich životech.

Komentář

Zpátky v realitě

Když policii nezahnaly sněhové koule a na ministerstvu práce a sociálních věcí sedí paní pokud možno ještě asociálnější než její předchůdce, jaká naděje zbývá pro chudé rodiny, které mají být pozítří vystěhovány z provizorní ubytovny?

Zobrazeno 5 / 5