Hru_ka

Matouš Hruška

Profil

Autor studuje Filozofickou fakultu UK a pracuje v oblasti PR. Je členem spolku Idealisté.cz, Masarykovy demokratická akademie a Mladých sociálních demokratů.

Komentář

Idealismus není pouze liberální

Matouš Hruška se ohrazuje proti ztotožňování idealistů v sociální demokracii s kulturní levicí, jejíž témata nejčastěji formuluje právě Jiří Dienstbier. Idealistou může být i konzervativec, který nesouhlasí s kvótami.

Komentář

Důtka hned prvního září!

Začátek nového školního roku je dobrou příležitostí zamyslet se nad školským systémem a studentskou participací. Právě tudy může vést cesta ke zvýšení zájmu mladých lidí o společnost a politiku obecně.

Komentář

Mladá levicová politika – německy a cool

Německá SPD a mladí socialisté na akci věnované nezaměstnanosti mladých předvedli, jak se má dělat mladá levicová politika. Moderní a konzervativní levice ale nejsou ve střetu, je třeba umět obojí.

Komentář

Generace Y nesmí být kýčem

Mladá česká generace se nesmí stávat kýčem, jaký z ní dělá David Antoš. Má své problémy, své silné stránky i své slabiny, ale není to Generace Y.

Komentář

Rebelka, kterou bychom potřebovali

Vůdkyně chilských studentských protestů Camila Vallejo se pokouší kombinovat důraz na přímou demokracii s principy demokracie zastupitelské. Může se to stát inspirací i pro naši zemi?

Komentář

Reklama a sebeúcta

Na českém internetu se objevuje nový fenomén – (záměrně) trapná reklama. Jakožto další způsob manipulace může přispět k znevěrohodnění internetového prostoru jako takového.

Komentář

Mladá progresivní levice bohužel nejspíš neexistuje

Pokud většina Dienstbierových voličů z prvního kola prezidentské volby chce v druhém kole volit Miloše Zemana, znamená to, že progresivní levice zase tak moc progresivní není.

Komentář

Karel Schwarzenberg a omyl českého konzervatismu

Karel Schwarzenberg není – navzdory svému sebepojetí, které se nám snaží vnutit – konzervativcem přístupu, nýbrž předsedou nejneoliberálnější české politické strany, která neprosazuje „přirozenou změnu“, nýbrž násilné radikální reformy.

Zobrazeno 8 / 8