Robert-brestan-cb

Robert Břešťan

Profil

Autor je šéfredaktorem HlídacíPes.org. Působil jako redaktor a moderátor Českého rozhlasu 6/ Rádia Svobodná Evropa, české redakce BBC World Service, politický reportér Hospodářských novin, šéfkomentátor týdeníku Ekonom a šéfredaktor zpravodajské stanice Českého rozhlasu – Rádia Česko. Rok strávil jako zahraniční zpravodaj české redakce BBC v Londýně.

Komentář

Česká debata o Číně na výplatní pásce Petra Kellnera

Podle Aktuálně.cz Home Credit Petra Kellnera skrze placenou PR agenturu ovlivňuje české veřejné mínění o Číně. V rámci redakční spolupráce zveřejňujeme komentář šéfredaktora serveru HlídacíPes.org Roberta Břešťana.

Image

Rozhovor

Vražda Olofa Palmeho budí velké emoce i po desetiletích

Jan Stocklassa přijel do České republiky představit výsledky svého osmiletého důkladného pátrání po vrazích někdejšího švédského premiéra Olofa Palmeho.

Image

Komentář

Kdo bude dohlížet na tajné služby?

Název Poslanecký výbor pro bezpečnost nezní příliš zajímavě. Na zajímavosti však výbory a komise získávají spolu s konkrétními poslanci a poslankyněmi, kteří v nich zasednou, konstatuje Robert Břešťan z HlidaciPes.org.

Timo-home-less-2013-zdroj-fejsbuk-food-not-bombs-brno

Komentář

Petr Kellner zavelel k politickému obratu a Home Credit vytrvale roste

Společnost Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera pokračuje v Číně v raketovém růstu. Maximálně vytěžuje česko-čínské politické námluvy, navyšuje v Číně počty klientů, zaměstnanců i prodejních míst a propojuje se s miliardovým čínským kapitálem.

Image

Rozhovor

Mladí nechtějí být za hlupáky, co věří nesmyslům. Mediální gramotnost studentů je ale nízká

O nutnosti důkladného mediálního vzdělávání na českých školách sice politici čas od času, v souvislosti s propagandou, dezinformacemi a falešnými zprávami, promluví. V realitě se to ale příliš neodráží.

Image

Komentář

S čím radí šéf CEFC českému prezidentovi? Nevíme, říkají na Hradě

Spolumajitel čínské firmy CEFC Jie Ťien-ming je i nadále oficiálně poradcem českého prezidenta. Jak často a s čím Miloši Zemanovi radí, však zůstává neznámou.

Komentář

Dělení médií podle Babiše: ta, co mu jdou na ruku, a „zkorumpovaná pakáž“

Výpady ministra financí, druhého nejbohatšího Čecha, poslance, šéfa hnutí ANO a majitele mediálního domu Mafra proti České televizi zapadají do jeho taktiky stylizovat se do role oběti a hledat vnějšího nepřítele.

Zobrazeno 7 / 7