Fabiano_golgo

Fabiano Golgo

Profil

Autor je novinář a publicista brazilského původu působící dlouhodobě v českých médiích. Od roku 1997 působil ve vedoucích funkcích v českém tisku, krátkodobě byl mimo jiné šéfredaktorem deníku Metro, časopisu MF Plus a dalších.

Image

Komentář

V Brazílii jsme na přistěhovalce zvědaví

Otázka uprchlíků a imigrantů vyvolává v České republice vášně. Návrh EU na přijetí povinných kvót vyvolal vlnu nevole. Fabiano Golgo srovnává neskrývanou českou averzi k přistěhovalcům se situací v Brazílii.

Komentář

Nepřítel pravých úhlů

Nekrolog světoznámého brazilského architekta Oscara Niemeyera, který zemřel 5. prosince v Rio de Janeiru.

Sloupek

Volby protestní

Byly to protestní volby. Vyhrála ČSSD proti vládě, KSČM proti všemu, Jiří Pospíšil proti Petru Nečasovi a kmotrům, Jiří Čunek a Tomio Okamura... proti rozumu. A hlavním tématem voleb byla korupce.

Sloupek

Jak změnilo 11. září USA?

Teroristické útoky z 11. září 2001 nejenom demonstrovaly, že Amerika není nezranitelná; Američanům také ukázaly problematické působení jejich impéria ve světě.

Sloupek

Vox Populi: Rentgen českých předsudků

Názory pod články s homosexuální tematikou naznačují, že je zapotřebí nejen Prague Pride, ale také osvěta v médiích a ve školách. Být méně početní přece neznamená být nenormální. Nebo ano?

Sloupek

Ve virtuální hospodě o Prague Pridu

Názorová koláž na téma Prague Pride z autorovy elektronické pošty a Facebooku. Byl exhibicionismus účastníků legitimní, nebo ne?

Sloupek

Kikina se nemá čého bát: homosexualita není přenosná

Homosexualita není ideologie ani virus, není přenosná. Gayové, kteří vyrůstali v dobách tvrdých represí vůči homosexualitě, ale na homosexuály mnohdy hlasitě nadávaji, aby svoji vlastní homosexualitu zakryli.

Sloupek

Integrace vyžaduje trochu snahy

Děti, které se jakýmkoli způsobem vymykají průměru, mohou být vzdělávány v hlavním vzdělávacím proudu. Stačilo by, kdyby měli pedagoogové méně předsudků a byli schopni vybočit ze zajetých kolejí.

Sloupek

Nech se podplatit, stejně se nic nezmění

Když v novinách čtete přílohy o zdraví, automobilech, kam na dovolenou a různých technologiích, většinou nejde o spontánní činnost redakce, ale o placenou inzerci produktů.

Sloupek

Stát se to může skutečně každému

Pro řadu lidí jsou bezdomovci lidé, kteří se dostatečně nesnaží. Tvrzení, že se to může stát každému, vnímají jako bezobsažné klišé. Příběhy bezdomovců však dokládají, jak snadná je cesta na dno.

Sloupek

Armáda plná sabotérů

Hrst myšlenek nad setkáním s Petrem Hájkem v kostele: konzervativní křesťanské hodnoty kacířskou českou kulturu neopanují, protože mezi těmi, kteří by za ně měli bojovat, je spousta těch, kdo sami konají pravě to, proti čemu slovy bojují.

Sloupek

Statečný postoj občana Romana Smetany

Postoj Romana Smetany je obdivuhodný. Je správné, že odmítl zaplatit pokutu a vykonat obecně prospěšné práce. Jeho čin byl totiž politickým protestem.

Sloupek

BudWar?

Dva Brazilci si píší o jednom malém pivovaru, který je někde tam daleko v České republice a překáží v používání značky Budweiser.

Sloupek

Kuba není rájem na zemi

Kuba jako laboratoř pro nebe na zemi prokazatelně selhala. Obviňovat americké embargo z toho, že je Kuba chudá, je čirou propagandou. Kubánský režim selhal jako systém, lidé v něm nemohou rozhodovat sami za sebe.

Sloupek

K podvodům a korupci přeji pěkné chutnání

O korupci a podvodech se mluví všude. Staly se integrální součástí našich životů. Když si sedneme do restaurace na oběd, tak nás takový rozhovor u spolustolovníků ani nevyvede z míry.

Image

Rozhovor

Oscar Niemeyer pro DR: Můj komunismus je Sartrův, nikoliv Stalinův

Legenda světové architektury Oscar Niemeyer poskytl krátce po svých 104. narozeninách Deníku Referendum exkluzivní rozhovor, v němž hovoří o politice, prozrazuje, co mu zkazil Le Corbusier, a podělí se o svůj recept na dlouhověkost.

Sloupek

Po léčbě opravdu nemocný

Psychiatrie může být psychicky nemocným pacientům velmi prospěšná. Je-li však diagnóza špatně stanovena a přístup zdravotníků necitlivý, může napáchat nedozírné škody.

Sloupek

Svůj hněv směřujeme špatným směrem

Mediální smršť, která nás utvrzuje v tom, že je krize, že je třeba šetřit a škrtat, probouzí v lidech frustraci. Tu pak přirozeně někam směřují. Je ovšem škoda, že míří špatným směrem.

Sloupek

Radikálnost odsuzujeme, rasismus nikoliv

Neuvěřitelné rady, které dává Tomio Okamura Romům, svědčí o jeho maximální snaze asimilovat se v českém prostředí. Rasismus není totiž problémem neonacistů.

Sloupek

Jak dlouho ještě nebudou součástí?

Setkání bývalých romských poslanců, které se uskutečnilo minulou neděli, by mohlo přinést impuls pro následující setkání romské komunity.

Zobrazeno 20 / 42