Kubala

Petr Kubala

Profil

Autor je sociolog.

Image

Reportáž

Malá velká radost ze Štiavnice

Petr Kubala přináší reportáž z neprávem opomenutého filmového festivalu v Banské Štiavnici. Akce nabízí originální snímky, přednášky a debaty o zásadních tématech současnosti.

Image

Komentář

Náš džihád

Tématem snímku Můj džihád belgického režiséra Marka De Visschera je radikalizace a odchod části mládeže žijící v evropských metropolích bojovat za Daeš. Následná debata ukázala, jak snadno vázneme v začarovaném kruhu.

Img_0618

Reportáž

Brusel drží pohromadě

Sociolog Petr Kubala pobývající právě v Bruselu přibližuje textem i fotografiemi atmosféru, kterou zažil na shromážděních v centru města po posledních teroristických útocích.

Image

Komentář

Světe div se, Beyoncé je černá

Dokud se Beyoncé věnovala popularizaci feminismu, byla pro veřejnost snadno přijatelná. Po jejím vystoupení na Super Bowlu, v němž se odkázala k revolučnímu hnutí Černých panterů, najednou nelze vytěsnit, že je „neomluvitelně černá“.

Image

Komentář

Vzpoura samozvaných soudců veřejných debat

V českém mediálním prostoru se zjevila figura nestranného arbitra. Přihlížející mudrc se vžívá do role objektivního soudce veřejné debaty, který může spravedlivě posuzovat nesmiřitelné pozice a přemostit je. Jeho pozice je však falešná.

Image

Komentář

Pozemské bitvy o Hvězdné války

Světově diskutovaná poslední epizoda Hvězdných válek režiséra J. J. Abramse si nakonec zaslouží pozitivnější hodnocení, než se jí u nás mnohdy dostalo. Nechává rozpustit tradiční schémata slavné ságy a otevírá se její nové éře.

Zobrazeno 6 / 6