Rozpočet 2011

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Byl stát při správě svého dluhu oloupen o 10 miliard?

Klíčovým faktorem při veřejné správě většího množství financí je transparentnost. Chyby a ztráty v úředním kontaktu s bankami jsou často nezaviněné, a transparentní účty je dovedou včas odhalit.

A2

Sloupek

Jiří Paroubek: Jde opravdu jen o Růžičku?

Sportovní média se po hokejovém mistrovství světa sesypala na Vladimíra Růžičku. Korupce ve sportovním prostředí je však systémovým problémem, jehož příčinou je dlouhodobá podfinancovanost českého sportu. Sloupek Jiřího Paroubka.

154402025393787280

Sloupek

Matěj Stropnický: Průvodce argumentací k DPH

Zvýšením a sjednocením DPH stát pohodlně zmnoží své příjmy na úkor chudších domácností a zároveň přestane ovlivňovat spotřební chování: kuřte si nebo nekuřte, jezděte autem nebo vlakem, znečišťujte sebe či okolí nebo ne, pro tento stát jste jeden spotřebitel. Co je neideologické, je ideologické.

472123_mediafax_david_spidlen

Zpráva

John stále odmítá kritiku odborů

Petici za odvolání ministra vnitra Radka Johna podepsalo přes 26 tisíc policistů a 4500 hasičů. John tvrdí, že jeho kritikům by se líbil návrat ke starým pořádkům na ministerstvu. Odbory Johnovi vytýkají, že získal pro resort málo peněz a že se o policistech a hasičích vyjadřuje nepřijatelným způsobem.

460791_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

Klaus podepsal zvýšení příjmů i výdajů státního rozpočtu

Státní pokladna získá zvýšením daně za solární energii 4,2 miliardy korun. Dalších téměř 5 miliard vynesou darovací daně za emisní povolenky. Zvýšen je i poplatek za vynětí půdy z půdního fondu kvůli instalaci solárních panelů.

Image

Zpráva

Ústavní soud zrušil sociální škrty, vláda obešla parlamentní procedury

Ústavní soud v pondělí zrušil balíček sociálních škrtů. Zrušení ale začne platit s uplynutím posledního dne letošního roku, fakticky tedy od 1. ledna 2012. Vláda má tedy prostor pro jejich opětovné přijetí v řádném legislativním procesu.

Image

Zpráva

Ústavní soudci mají návrh zrušit podzimní část reforem

V pondělí Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o balíčku škrtů, které Nečasův kabinet prosadil v loňském listopadu ve stavu legislativní nouze. Podle Aktuálně.cz připravila soudkyně Eliška Wagnerová návrh, který dává stížnosti za pravdu.

Image

Zpráva

Ústavní soud se podruhé sejde k jednání o balíčku úspor v sociální oblasti

Ústavní soud se v úterý podruhé sejde k veřejnému jednání o návrhu sociálních demokratů na zrušení vládního balíčku úspor v sociální oblasti. Při minulém veřejném jednání před soudem vypovídal Petr Nečas, nyní je jako svědkyně předvolána Miroslava Němcová.

275587_mediafax_mikulas_krepelka

Zpráva

ČTK začala nový rok přehlídkou špatných zpráv

Pod titulkem „Česko vstoupilo do roku úspor, které se dotknou prakticky každého“ se přehledně vypočítává seznam antisociálních opatření Nečasovy vlády, která začínají platit počínaje dneškem.

Image

Zpráva

Klaus podepsal schodkový rozpočet

Prezident Václav Klaus ve čtvrtek podepsal zákon o státním rozpočtu na rok 2011. Ten v Poslanecké sněmovně prosadila přes nesouhlas opozice vláda občanských demokratů, Věcí veřejných a TOP 09.

Image

Zpráva

Poslanecká sněmovna schválila rozpočet se schodkem 135 miliard Kč

Koaliční vláda premiéra Petra Nečase ve středu v Poslanecké sněmovně prosadila svůj první státní rozpočet. Počítá se schodkem 135 miliard korun. Pro rozpočet zvedlo ruku 111 koaličních poslanců. Proti schválení rozpočtu hlasovalo 75 poslanců opozice.

Image

Zpráva

Policisté a hasiči budou ve středu protestovat před Sněmovnou

Hasiči a policisté budou protestovat proti úsporným opatřením vlády, zvláště pak proti snižování platů. Poslanci mají současně projednávat zákon o státním rozpočtu. Jelikož příslušníci bezpečnostních sborů nemohou stávkovat, půjde o jejich hlavní protest.

Zpráva

Opoziční poslanci navrhli miliardové změny v rozpočtu

Přesunout především prostředky z rozpočtu ministerstva obrany na podporu zaměstnanosti a sociální dávky navrhli v průběhu středečního druhého čtení zákona o státním rozpočtu četní poslanci ČSSD a KSČM. Změny však navrhl i premiér Nečas.

Zpráva

Poslance čeká jednání o rozpočtu, koalice vše schválí

Vládní návrh rozpočtu počítá na rok 2011 s úsporami ve výši 45 miliard oproti původnímu plánu. Podle ekonoma iniciativy ProAlt má být klíčovým úsporným opatřením zásadní omezení korupce a posílení příjmů, nikoliv drastické škrty.

Image

Zpráva

Vláda projedná návrh tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů

Vláda v úterý projedná návrh stupnice platových tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů na příští rok, který počítá se snížením tarifních platů oproti letošku o deset procent. Kabinet v úterý rozhodne i o snižování platů vojáků, duchovních a zaměstnanců veřejné správy.

Image

Zpráva

Porcování medvěda se zatím nekonalo

Autoři pětačtyřiceti žádostí o dotace ze státního rozpočtu na příští rok letos neuspěli. Rozpočtový výbor neschválil ani jednu. Dnešním rozhodnutím však šance žadatelů o peníze nekončí. Poslanci mají právo své návrhy přednášet ve druhém čtení rozpočtu.

Tlucho_

Zpráva

Petr Tluchoř: Musíme překonat strach šířený levicí. Jan Černý: Neví, co mluví

Předseda poslaneckého klubu občanských demokratů Petr Tluchoř dnes obvinil ve Sněmovně levici z šíření strachu. Jan Černý soudí, že logika Tluchořova apelu míří mimo rámec demokratické politiky.

Image

Zpráva

Sněmovna projedná návrhy škrtů. Paroubek: Žádné rychlé schvalování

Poslanci rozhodnou na říjnové schůzi o základních parametrech návrhu státního rozpočtu pro příští rok. Na programu jsou také mnohé z plánovaných škrtů v sociální oblasti.

Image

Zpráva

Státní rozpočet na příští rok prošel rozpočtovým výborem

Koaliční poslanci v rozpočtovém výboru zvedli ruku pro schválení vládního návrhu státního rozpočtu. Všichni opoziční poslanci byli proti.

Zobrazeno 19 / 19